25-lecie Carrantuohill we Wrocławiu - konkurs

Newsy
25-lecie Carrantuohill we Wrocławiu - konkurs

Przypominamy, że już jutro we Wrocławiu odbędzie się jubileuszowy koncert Carrantuohill. Rozdajemy wejściówki na to wydarzenie.

Podczas swojej kariery scenicznej Carrantuohill koncertował i nagrywał wspólnie z wieloma gwiazdami zarówno polskimi jak i zagranicznymi, i część z nich pojawi się na scenie wrocławskiej hali Orbita. Specjalnie do Polski przylatuje z Irlandii Eleanor McEvoy - jedna z najważniejszych artystek współczesnej sceny irlandzkiej. W koncercie wezmą udział również polscy wokaliści - Muniek Staszczyk i Paweł Kukiz oraz Reelandia - najlepsi polscy tancerze z gościnnym udziałem Joela Hanny - mistrza tańca irlandzkiego z supergrupy Riverdance.

Zespół Carrantuohill, od 25 lat wykonujący muzykę opartą na celtyckiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2.500 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 10 płyt CD i 2 DVD. Album "INIS" uzyskał status Złotej płyty, zaś krążek "SESSION-natural irish & jazz" został nagrodzony Fryderykiem w kategorii ethno-folk. Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry "u źródeł". Do największych zaszczytów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kalifornii na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza, a także udział w największym na świecie festiwalu w gatunku muzyki celtyckiej - "Guinness Irish Festival" w Szwajcarii.

Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych /Przystanek Woodstock, Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), Guinness Irish Festival (Szwajcaria), Guinness Tour (Rosja), Eurofestival (Rumunia), Teatr ROMA, Sala Kongresowa, Teatr Wielki, Dom Muzyki i Tańca. Członkowie zespołu wykorzystują tradycyjne celtyckie instrumenty: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes, a częste wyjazdy do Irlandii są gwarancją, iż o kraju tym wiedzą... prawie wszystko.

"Nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej."
Seamus Heaney (irlandzki poeta i noblista)

20.03.2012 godz.19.00
klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

bilety:
miejsca siedzące ( balkon): 90 zł - I miejsca, 70 zł - II miejsca,
miejsca stojące (parter): 50 zł - normalne, 35 zł - studenci i uczniowie

rezerwacje: bilety@o2.pl

Konkurs

Mamy do wygrania 2 podwójne zaproszenia na koncert. Wystarczy przesłać na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl maila o tytule Carrantuohill. Losujemy jutro o 9:00.

Rozwiązanie konkursu

Dziękujemy za maile. Podwójne wejściówki na koncert otrzymują: Patrycja Król oraz Joanna Pigan.