Marillion w Polsce w listopadzie

Newsy
Marillion w Polsce w listopadzie

27 listopada we wrocławskiej hali Orbita na pierwszym z trzech polskich koncertów wystąpi grupa Marillion!

Marillion powstał w 1979 roku. Sygnaturą grupy był charakterystyczny, bardzo teatralny śpiew Fisha, niewątpliwego lidera grupy w pierwszym okresie jej działalności. Zespół stworzył własne, oryginalne brzmienie, stające się zarazem inspiracją dla innych muzyków. W 1988 roku po nagraniu czterech płyt i odniesieniu wielkiego międzynarodowego sukcesu za sprawą albumów "Fugazi" i "Misplaced Childhood", grupę opuszcza Fish. Jego miejsce zajmuje charyzmatyczny Steve Hogarth, wcześniej znany z zespołu The Europeans. Dla wielu był to koniec zespołu, a dla innych początek nowej ery. Na swoich kolejnych dziewięciu albumach, Hogarth wraz z pozostałymi członkami Marillion - Steve’em Rothery (gitara), Markiem Kelly (instrumenty klawiszowe), Pete’em Trewavasem (gitara basowa) oraz Ianem Mosleyem (perkusja), udowodnił, że to oni stanowią siłę Marillion. Wspólnie nie tylko odświeżyli brzmienie grupy ale na nowo je zdefiniowali. Swoimi nowatorskimi, emocjonalnymi albumami Marillion na przekór muzycznym modom i kapryśnym dziennikarzom, wkroczyli w zupełnie nowe muzyczne obszary, stając się prekursorami rocka neo-progresywnego.

W 1999 roku po premierze album "Marillion.com" kwintet jeszcze bardziej uniezależnił się od przemysłu muzycznego, zakładając własną wytwórnię Intact, uzyskując swobodę tworzenia najlepszej muzyki w swojej karierze, czego najlepszym dowodem były kolejne 2 single "Don’t Hurt Yourself" i "You’re Gone" które trafiły na brytyjską listę Top 20 (ten ostatni znalazł się aż na 7 miejscu). Był to duży sukces jak na zespół, z niezależnej wytwórni.

W świecie pełnym ignorancji i ogólnej apatii, Marillion wciąż przeciwstawia się wszelkim stereotypom i szufladkowaniu. Zespół przekształcił się w pulsującą życiem muzyczną potęgę, podobną do takich eksperymentatorów jak Radiohead i Muse czy mistrzów w przekazywaniu emocji - The Blue Nile i Talk Talk. Ich czternasty album wydany w 2007 - "Somewhere Else" osiągnął dwudzieste czwarte miejsce na brytyjskiej liście przebojów, natomiast promujący singiel - "Thankyou, Whoever You Are" zajął miejsce piętnaste.

Jesienią 2008 roku ukazał się album "Happiness Is The Road". Rok później kapela wystąpiła w Polsce na 3 koncertach. Formacja została świetnie przyjęta przez polską publiczność, a bilety na wszystkie występy zostały wyprzedane. W tym roku Marillion wyda siedemnastą płytę w swojej karierze, materiał z niej będzie można usłyszeć podczas nadchodzącej trasy koncertowej po Polsce, w ramach której formacja wystąpi we Wrocławiu, Krakowie (28.11) oraz Warszawie (29.11)

27.11.2012 godz.20.00
Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław


Bilety

miejsca stojące: 100 zł do 30.06, 120 zł - od 1.07
I miejsca siedzące: 140 zł -do 30.06 , 160 zł - od 1.07
II miejsca siedzące: 120 zł- do 30.06, 140 zł - od 1.07