Życzenia urodzinowe!

Newsy
W dniu dzisiejszym urodziny obchodzi Slash. Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!
"W dniu dzisiejszym urodziny obchodzi Slash.
Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!"

Slash, a właściwie Saul Hudson, urodził się 23 lipca 1965 w Stoke-on-Trent, w Anglii. W wieku 11 lat przeprowadził się ze swoją matką do Los Angeles, jego ojciec zaś pozostał w Anglii. W szkole był outsiderem, gdyż jego styl nie pasował do wyglądu jego rówieśników. Nosił wówczas długie włosy, luźne koszule i jeansy.

W gimnazjum dostał swoją pierwszą gitarę. Była to hiszpańska jednostrunówka, ale nawet taka wystarczyła aby młody Slash nauczył się grać. Jednym z pierwszych utworów, które zagrał, był "Smoke on the water" zespołu Deep Purple. Duży wpływ na muzykę Slasha mieli tacy wykonawcy jak: Aerosmith, Led Zeppelin, Eric Clapton oraz The Rolling Stones. Jego ulubionym albumem stał się Aerosmith Rocks.

Wkrótce zaczął poświęcać coraz więcej czasu na grę na gitarze. Grywał nawet po 12 godzin dziennie. Zaczął opuszczać lekcje w szkole, poświęcając całe dnie gitarze. Dzięki temu zyskał popularność w szkole, jednak rzucił edukację nie kończąc 11 klasy.

Wkrótce dołączył do zespołu Guns N' Roses, co przyniosło mu największą popularność. Razem z tym zespołem nagrał wiele znanych utworów, takich jak "November Rain", czy "Welcome to the Jungle". Jednakże w 1996 roku rozstał się z grupą.

W 1995 założył zespół Slash's Snakepit, a po jego rozpadzie w 1996 kolejny: Slash's Blues Ball. W 1998 reaktywował Slash's Snakepit i grał w nim do 2001.

Od 2002 gra w nowym, własnym zespole - Velvet Revolver. Razem z nim współtworzą go Matt Sorum (były perkusista Guns N' Roses), Duff McKagan (ex basista Guns N' Roses), Scott Weiland (były wokalista Stone Temple Pilots) i Dave Kushner (ex gitarzysta Suicidal Tendencies).

W 2002 roku czasopismo "Total Guitar" ogłosiło plebiscyt "Top 100 Guitarists", w którym Slash zajął 4 miejsce ustępując tylko Jimiemu Hendriksowi, Jimmy'emu Page'owi oraz Ericowi Claptonowi.

Więcej informacji:
{LINK:www.slashonline.com} lub {LINK:slashsbar.rockmetal.art.pl}

Test gitary Epiphone sygnowanej przez Slasha opublikowany został w numerze 06/2008 Gitarzysty.

(K. I.)


Zobacz więcej - Slash gra solo: