Marcus Miller we Wrocławiu - bilety w sprzedaży

Newsy
Marcus Miller we Wrocławiu - bilety w sprzedaży

Przypominamy, że legendarny gitarzysta basowy, Marcus Miller wystąpi 2 maja we Wrocławiu w ramach Thanks Jimi Festival 2012.

Gitarowe święto potrwa w tym roku dwa dni - tradycyjne już bicie Rekordu Guinnessa odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku, a koncerty towarzyszące 1 i 2 maja na Wyspie Słodowej. Rezerwujcie czas, strójcie instrumenty - Wrocław Miastem Gitary!

Marcus Miller urodził się w Brooklinie, ale dorastał na Jamajce. Pochodzi z muzykalnej rodziny, silny wpływ miał na niego ojciec, organista i dyrektor kościelnego chóru. Miller już w młodości przejawiał zainteresowanie wszystkimi typami muzyki i wieloma instrumentami. Jako 13-latek bardzo dobrze grał na klarnecie, pianinie i gitarze basowej. Ta ostania była jednak jego największą miłością. Przez kilka lat był topowym muzykiem sesyjnym i współpracował m.in. z Arethą Franklin, Robertą Flack, Groverem Washingtonem Jr., Bobem Jamesem czy Davidem Sanbornem.

W 1981 r., jako 22-letni muzyk, dołączył do grupy swojego idola, Milesa Davisa, z którym współpracował 2 lata. Znacząco przyczynił się do powstania jego kilku albumów, w tym: "Tutu“ (1986) i "Amandla“(1989). Po latach Marcus Miller tak wspominał legendarnego jazzmana: “Pomógł mi odkryć mój styl, nauczyłem się od niego, że trzeba być absolutnie szczerym w tym, co się robi. Jesli podążasz za swoim prawdziwym “ja", nie masz problemów".

Na początku lat 90-tych Marcus Miller postawił na karierę solową. Do tej pory wydał 11 studyjnych albumów. Otrzymał kilka nagród Grammy: jako producent albumów takich artystów, jak: Miles Davis, Luther Vandross, David Sanborn, Bob James, Chaka Khan i Wayne Shorter, w 1992 r. otrzymał statuetkę za najlepszą piosenkę R&B, "Power of Love" Luthera Vandrossa, a w 2001 r. jego czwarta instrumentalna płyta "M2“ wygrała w kategorii "Najlepszy album jazzu współczesnego“.

Marcus Miller współtworzył też muzykę do ponad 20 filmów, w tym do: “Bumerang" (1992) z Eddie Murphym i Halle Berry, “Łamiąc wszystkie zasady" (2004) z Jammie Foxem czy “Obsesja" (2009) z Beyoncé Knowles.

Marcus Miller zagra na Wyspie Słodowej 2. maja. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00, a występ basisty planowany jest na godzinę 20.00. Wraz z Millerem na scenie Thanks Jimi Festival 2012 zagrają również: Leszek Cichoński i Wojciech Pilichowski.

Wrocław Miastem Gitary!

2.05.2012 godz.16.00
Wyspa Słodowa, Wrocław
Thanks Jimi Festival - dzień 2

bilety:
60 zł - do 31.03,
70 zł - do 30.04,
80 zł - w dniu koncertu,
30 zł - dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2012

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Więcej informacji o Gitarowym Rekordzie Guinnessa:
www.heyjoe.pl

facebook.com/GitarowyRekord