Overkill na jedynym koncercie w Polsce

Newsy
Overkill na jedynym koncercie w Polsce

Kultowa thrashmetalowa formacja z Nowego Jorku zagra w październiku w Katowicach.

Overkill od ponad 30 lat w niezmiennie doskonałej formie koncertuje i nagrywa nowe albumy. Kapela ma już koncie 15 studyjnych płyt, które zaliczane są w poczet thrashmetalowych klasyków. Debiutowała w 1985 roku krążkiem "Feel the Fire", a przełomem okazał się piąty album - "Horrorscope" z 1991 r., jeden z najlepszych albumów tej amerykańskiej grupy i thrash metalowy majstersztyk, który do dziś pozostaje niedościgłym wzorem dla wielu zespołów z tego gatunku. Największy komercyjny sukces Amerykanie osiągnęli za sprawą "I Hear Black" (1993), najwyżej notowanym albumem grupy na amerykańskiej liście bestsellerów. Ostatni studyjny materiał, "Ironbound" miał premierę w 2010 roku, uznany został za jeden z najlepszych albumów w dorobku zespołu i po raz pierwszy od 17 lat znalazł się w zestawieniu listy Billboard 200.

27 marca ukaże się najnowszy krążek Overkill, "The Electric Age", który już zapowiadany jest jako materiał będący esencję stylu grupy, o odświeżonym brzmieniu. Płyta została nagrana w składzie: Bobby “Blitz" Ellsworth (wokal), Dave Linsk (gitara), D.D. Verni (bas), Derek Tailer (gitara) oraz Ron Lipnicki (perkusja).

W kwietniu i maju zespół promować będzie swój najnowszy album na trasie Killfest w Stanach, w towarzystwie God Forbid, Diamond Plate i Sudikara. Natomiast latem Overkill będzie występował na najważniejszych europejskich letnich festiwalach, a już w październiku wyruszy w trasę koncertową po Europie, w ramach której 14 października zaprezentuje się na jedynym koncercie w Polsce. Overkill towarzyszyć będą goście specjalni, o których poinformujemy wkrótce.  

14.10.2012 - Katowice, Mega Club

Początek koncertu: godz. 20.00

Otwarcie bramek: godz. 19:00

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):

90 zł (przedsprzedaż)
100 zł (w dniu koncertu)

Bilety już w sprzedaży!

Bilety do nabycia na stronach:

www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl,www.kupbilet.pl,

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 101), email:koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka