41 zespołów w półfinałach Eliminacji do Przystanku Woodstock

Newsy
41 zespołów w półfinałach Eliminacji do Przystanku Woodstock

Wyłoniono już półfinalistów IV Eliminacji do Przystanku Woodstock.


Miało być 28 półfinalistów - jest 32. Dodatkowo - 9 zespołów, zaproszonych na organizowane po raz pierwszy Eliminacje na Scenę Folkową Przystanku Woodstock.

"Wybór był naprawdę trudny, jednak musieliśmy wyłonić półfinalistów. Od kilku miesięcy przesłuchiwaliśmy krążki. Każda z 770 nadesłanych płyt znalazła się w odtwarzaczu i rzetelnie została przesłuchana. Odwiedzane były profile Facebookowe, strony Internetowe, kanały na YouTubie, przeglądane występy, a często dziennikarze Fabryki Zespołów byli obecni na koncertach zgłoszonych kapel i jak co roku - nie ważne czy zespół ma kilka tygodni czy kilkanaście lat - każdemu poświęcany był czas. Czas wypełniony jego muzyką. Wybraliśmy w sumie 41 kapel. To rekordowa liczba w historii Eliminacji. Na liście półfinałowej znaleźć zespoły młode, ale także uznane już i ze sporym dorobkiem. Muzycznie bardzo różnorodnie - wiele gatunków muzycznych od lekkich rytmów po bardzo ciężkie gitarowe brzmienia. Takie są Eliminacje - bo taki różnorodny i otwarty jest najpiękniejszy z festiwali świata - Przystanek Woodstock" - mówi Gosia Kaczmarek - Prezes Fabryki Zespołów. -
"Z pewnością na liście mogłoby się znaleźć więcej zespołów. Niestety liczba kapel jest ograniczona, chociaż i tak powiększyliśmy ją. Na koniec jeszcze od całej Fabryki Zespołów ogromne podziękowania dla wszystkich zespołów - za nadesłane płyty, za zaufanie, a przede wszystkim za Waszą wspaniałą muzykę. Bardzo, bardzo różnorodną."

"Poziom jest znacznie wyższy w stosunku do poprzedniego roku i to cieszy niezmiernie. Zaskoczyła nas ogromna różnorodność muzyczna prezentowana przez artystów" - mówi Jurek Owsiak. "Niektórzy z nich kompletnie nie mieścili się w formule Przystanku Woodstock, ale zaskoczyli nas niezwykłymi pomysłami muzycznymi. Płyty te odłożyliśmy, aby je zaprezentować komukolwiek, by nie przepadła ta porcja niezwykłych, zupełnie innych, ale wspaniałych dźwięków"

Tegoroczni półfinaliści Eliminacji do Przystanku Woodstock to:

ADHD Syndrom
Agressiva 69
Ania Rusowicz
Chain Reaction
Chassis
Clock Machine
Deriglasoff
Drunk`n`Rolled
The Electric Lemons
Erijef Massiv
Eris is My Homegirl
Etna Kontabande
Hope
Jafia Namuel
Kasia i Wojtek
L. Stadt
Leash Eye
Los Pierdols
Ludzie Mili
Marika & Spokoarmia
Pajujo
Papa Musta
Plan
Poparzeni Kawą Trzy
Power of Trinity
Presidents of Noise
Rust
Skambobambo
Snowman
Tabu
Thy Disease
Zgredybillies

Zespoły zaproszone na Eliminacje na Scenę Folkową:

Back to The Ocean
Cztery Metry Od Chodnika
Disparates
hRABIA
Kabanos
Kariera
Lemko Tower
Marlene Johnson & The Riddimzz
Nowy Folklor Afro-Polski