dEUS w Polsce - konkurs

Newsy
dEUS w Polsce - konkurs

Przypominamy, że już w środę we Wrocławiu i dzień później w Warszawie wystąpi formacja dEUS. Rozdajemy wejściówki na wrocławski koncert

Zespół pojawi się 7 marca we wrocławskim klubie Firlej oraz dzień później - 8 marca w warszawskim klubie Proxima. Oba występy w ramach cyklu Hortex:Sounds!

dEUS to oryginalny, oparty na ciężko pracujących gitarach, ale urozmaicony partiami skrzypiec indie rock. Zespół porównywany jest często do takich gigantów muzycznego podziemia jak Frank Zappa, Tom Waits czy Captain Beefheart. Podczas trasy koncertowej Belgowie promować będą swoje najnowsze wydawnictwo - płytę "Keep You Close", która ukazała się we wrześniu tego roku.

7.03.2012
Firlej / Wrocław

godz. 20:00

bilety:
60 zł (przedsprzedaż)
70 zł (w dniu koncertu)

do nabycia: Rocky Shop (Wrocław, DH Feniks), Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), Pwevents.pl

8.03.2012
Proxima / Warszawa

godz. 20:00

bilety:
69 zł (przedsprzedaż)
79 zł (w dniu koncertu)

do nabycia: ticketpro.pl, eventim.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertów.

Konkurs

Mamy wy wygrania dwie pojedyncze wejściówki na koncert we Wrocławiu. Żeby wziąć udział w losowaniu wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Co fotografują postaci znajdujące się na okładce ostatniego albumu kapeli "Keep You Close"?" Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl

Losujemy w jutro (wtorek) o 12:00

Rozwiązanie konkursu

Niemal 100% Waszych odpowiedzi wskazuje na motyla, a na koncert wybiorą się: Weronika Spyta i Adrian Pędziwiatr. Gratulujemy!

 

dEUS - to jedna z ciekawszych niezależnych formacji na scenie europejskiej założona w 1989 roku w Antwerpii, w Belgii.

Początkowo zespół rozpoczął swoją karierę jako "cover band", ale wkrótce zaczął pisać własny materiał, w którym można było odszukać wpływy folku, punku poprzez jazzu i w końcu rocka progresywnego. Już w 1992 r. wytwórnia Island Records zaproponowała dEUS kontrakt płytowy. Debiutancki album "Worst Case Scenario" ukazał się w 1994 r. Po jego wydaniu zespół był często porównywany do takich muzycznych gigantów jak Frank Zappa, Tom Waits czy Captain Beefheart.

Kolejna płyta "In a Bar, Under the Sea" wydana została dwa lata później, a "The Ideal Crash" (1999) sprawiła, że od wydania debiutu łączna ilość sprzedanych albumów na całym świecie wynosiła ponad 750.000 egzemplarzy. Albumami tymi Belgowie nawiązali równorzędny dialog z tym, co się wówczas działo w amerykańskim indie rocku oraz opanowanej przez brit pop Wielkiej Brytanii. Ostatni krążek "Keep You Close" ukazał się 19 września 2011, osiągając w pierwszym dniu sprzedaż ponad 10 000 egzemplarzy.

Dyskografia:

Worst Case Scenario (1994)
In a Bar, Under the Sea (1996)
The Ideal Crash (1999)
Pocket Revolution (2005)
Vantage Point (2008)
Keep You Close (2011)

Obecny skład zespołu:

Tom Barman - śpiew, gitara
Klaas Janzoons - instrumenty klawiszowe, skrzypce
Stéphane Misseghers - perkusja
Alan Gevaert - gitara basowa
Mauro Pawlowski - gitara, śpiew