Piotr Łukaszewski na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Newsy
Piotr Łukaszewski na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Na najnowszej płycie Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - gościnne solo zagrał Piotr Łukaszewski, w towarzystwie kilku innych, znamienitych gitarzystów. Krążkiem będziemy mogli się cieszyć już od 12 marca!

Tytułowy utwór z najnowszej, solowej płyty Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - niezwykłe spotkanie przyjaciół, dzielących wspólną pasję - GITARĘ! Zagrali tam wspólnie: Jacek Królik, Marek Raduli, Jacek Polak, Adam Darski, Piotr Łukaszewski i Marek Napiórkowski.

Oto kilka słów komentarza od Piotra Łukaszewskiego: "Z Grzesiem znamy się już blisko 25 lat. Ciężko kategoryzować taką formę przyjaźni - jesteśmy jak rodzina. Przeważnie w trasie, ale zawsze znajdujemy czas by dyskutować o muzyce i szeroko pojętej technologii gitarowo-studyjnej. Razem zakładaliśmy zespół Skawalker i wzorem kodu DNA te nasze spirale gdzieś tam się wiecznie przeplatają. Bardzo cenię Grzegorza za styl gry na gitarze oraz smak muzyczny. Zdecydowanie można powiedzieć, że wypracował sobie własny, niepowtarzalny ton i technikę gitarową. Z tym większą radością przyjąłem wiadomość o kolejnej płycie solowej i zaproszenie mnie do udziału w projekcie. To wielki zaszczyt zagrać solówkę w tak doborowym towarzystwie. Szukając własnej formy wypowiedzi zdecydowałem się na klasyczne, rockowe solo z elementami techniki tapping. Na prośbę Grzesia podszedłem do tego na luzie i bez ciśnienia - poszło szybko i bezboleśnie ;-)"

A oto co na temat Piotra Łukaszewskiego mówi sam Sprawca całego tego zamieszania: "Myślę, że nikomu nie muszę go przedstawiać. Łączy nas wiele, nie tylko muzycznie - razem graliśmy w pierwszym składzie Skawalkera, a prywatnie byłem świadkiem na jego ślubie i jestem ojcem chrzestnym jego syna, Mikołaja. Mamy ze sobą niemalże codzienny kontakt i nigdy nie kończące się rozmowy o brzmieniu oraz sprzęcie Ale nie koneksje prywatne zdecydowały o udziale Piotra w moim projekcie lecz to, jakim jest muzykiem i gitarzystą. Zagrał świetnie brzmiące, klasycznie rockowe solo, wykończone efektownym tappingiem! Bardzo się cieszę, że mogliśmy się znowu spotkać muzycznie po latach."

"Me & My Guitar" to pierwsza po wielu latach solowa płyta Grzegorza Skawińskiego (Kombi, O.N.A, Skawalker). Jest utrzymana w rockowej stylistyce, pokazująca szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań Artysty i swobodę w poruszaniu się po różnych gatunkach rocka, bluesa, metalu, fusion.

Na stronie Artysty można wysłuchać singla promującego płytę: www.grzegorzskawinski.pl/comment.php?what=news&id=31

Magazyn Gitarzysta objął wydawnictwo patronatem medialnym!