Tank, Mech i Luxtorpeda w Stodole - konkurs

Newsy
Tank, Mech i Luxtorpeda w Stodole - konkurs

9 marca w warszawskiej Stodole odbędzie się koncert formacji Mech, Luxtorpeda i Tank. Rozdajemy wejściówki na to wydarzenie.

Przypominamy, że wszystkie występy zostaną zarejestrowane na potrzeby wydawnictw DVD. Ponadto każdy zespół zaprezentuje publiczności materiał z nowych albumów, których premiera przypada na pierwsze miesiące 2012 roku.

9.03.2012
Klub Stodoła, Warszawa

Godz. 18.00
Otwarcie bram: 17.00

Cena biletu:

przedsprzedaż: 55 zł
w dniu koncertu: 65 zł

Dostępne:

Kasa Klubu STODOŁA (Warszawa ul. Batorego 10 http://www.stodola.pl ), Ebilet, Ticket Pro, Empik, Metalopolis, KupBilet.pl, Eventim, Sklepy Media Markt, Sklepy Saturn, Ticketportal

Konkurs

Mamy do wygrania 3 podwójne wejściówki na piątkowy koncert. Żeby wziąć udział w losowaniu prześlijcie nam na maila szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl nazwę zespołu, który najbardziej chcecie zobaczyć tego wieczoru, wraz z krótkim uzasadnieniem.

Losujemy w poniedziałek o 12:00

Rozwiązanie konkursu.

Dziękujemy za odpowiedzi. Na koncert wybiorą się:

Kamil Janulewicz
Michał Szprot
Sławomir Widor

Gratulujemy!


Mech powstał w roku 1977 w Warszawie. Od 1981 roku grupa działała w składzie: Maciej Januszko - gitara basowa, gitara, śpiew, Janusz Łakomiec - gitara, śpiew, Robert Milewski - instrumenty klawiszowe, śpiew, Andrzej Dylewski - perkusja, instrumenty perkusyjne i w tym składzie nagrał dwie legendarne płyty - "Bluffmanię" i "Tasmanię". W 1987 roku grupa zawiesiła działalność, aby powrócić na scenę z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza "Kosy" Kosińskiego. W składzie Maciej Januszko - śpiew, Piotr Dziki Chancewicz - gitary, Krzysztof Najman - bas i Piotr Pawłowski - perkusja. Jesienią 2005 roku Mech nagrał muzykę do gry Painkiller i płytę "Mech", na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne kawałki, utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów "Painkiller" i "Nie widzieć nic". 6 lutego 2012 światło dziennie ujrzał ich nowy album "ZWO".

Luxtorpeda to autorski projekt Roberta "Lizty" Friedricha powołany do życia w  2010 roku. W skład grupy wchodzą: Przemek "Hans" Frencel (wokal), Robert "Drężmak" Drężek (gitara), Krzysztof "Kmieta" Kmiecik (bas), Tomek "Krzyżyk" Krzyżaniak (perkusja) i oczywiście "Litza" na gitarze i wokalu. Ich debiutancki krążek "Luxtorpeda" miał swoją premierę w maju 2011 roku. Płyta zdobyła duży rozgłos i szereg pozytywnych recenzji. Singiel "Autystyczny" przez trzy tygodnie nie schodził z pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego, a później przez kilka tygodni utrzymywał się w czołówce listy. Grono fanów zespołu stale się powiększa. Ich koncerty to prawdziwy muzyczny szał i pasja grania. Brzmienie Luxtorpedy na żywo robi wrażenie.

Tank to brytyjski zespół reprezentujący klasyczny heavy metal, uchodzący od lat za legendę NWOBHM. Powstał w 1980 roku w Londynie a w 1988 roku został rozwiązany. 9 lat później doszło do reaktywacji formacji. Ostatnia płyta - “War Machine" - to siódmy album w karierze Tank i równocześnie  pierwszy studyjny krążek od czasu wydanego w 2002 roku albumu "Still At War". Materiał nagrano latem w nowym składzie: Mick Tucker (gitara), Cliff Evans (gitara), Doogie White (ex-wokalista Rainbow / Yngwie Malmsteen), Chris Dale (ex-basista Bruce'a Dickinsona) oraz Dave 'Gray' Cavill (ex-perkusista Zodiac Mindwarp). Polscy fani Tank mogli zobaczyć zespół na żywo podczas niedawnej edycji Metal Hammer Festiwalu. Na wiosnę planowana jest premiera nowego albumu studyjnego grupy.

Więcej informacji na www.metalmind.com.pl