Życzenia urodzinowe

Newsy

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą: Jason Becker, Jimmy Bruno oraz
Al diMeola. Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!

"W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą:
Jason Becker, Jimmy Bruno oraz Al diMeola.
Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!"
Happy Birthday!

Best regards from Poland!

Jason Becker, urodzony 22 lipca 1969 roku, to amerykański gitarzysta, wirtuoz i kompozytor. Znany z występów z Marty Friedmanem w zespole Cacophony oraz współpracy z Davidem Lee Rothem, u którego zastąpił Steve'a Vaia. Jego słynne, debiutanckie "Perpetual Burn", nagrane w wieku 19 lat, do dziś pozostaje jedną z najlepszych gitarowych płyt instrumentalnych, jakie kiedykolwiek nagrano.

Na początku lat 90., Becker zachorował na nieuleczalną chorobę – stwardnienie zanikowe boczne, co uniemożliwiło mu kontynuowanie kariery. Obecnie muzyk kontaktuje się ze światem wyłącznie za pomocą specjalnie opracowanego języka wykorzystującego ruchy oczu. W podobny sposób, za pomocą komputera, nadal tworzy własną muzykę.

Więcej informacji: {LINK: www.jasonbecker.com } oraz {LINK: www.myspace.com/jasonelibecker }


Jimmy Bruno, urodzony 22 lipca 1953 roku, to znany, amerykański gitarzysta jazzowy. Swą przygodę z gitarą zaczął w wieku 7 lat. Wzorował się głównie na najlepszych gitarzystach bopu, takich jak Joe Pass, Kenny Burrell, Barney Kessel i Jimmy Raney, ale podziwiał także bardziej tradycyjny styl Eddie Langa, Charlie Christiana czy Django Reinharta.

Profesjonalną karierę rozpocząl w wieku lat 19, w zespole Buddy Richa. Od tego czasu współpracował z wieloma wielkimi nazwiskami branży muzycznej. Jest jedynym gitarzystą, jaki kiedykolwiek prowadził zespół Franka Sinatry. Nagrał dziewięć solowych albumów. Prowadzi internetową szkołę - "Jimmy Bruno Guitar Institute" - do której zapisywać się moga studenci z całego świata.

Więcej informacji: {LINK: www.jimmybruno.com } oraz
{LINK: www.jimmybrunoguitarinstitute.com }


Al Di Meola, urodzony 22 lipca 1954, to amerykański gitarzysta jazzowy, uważany za jednego z największych wirtuozów tego instrumentu. Jego kariera nabrała rozpędu kiedy dołączył do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1974 grał już w zespole, którego liderem był... Chick Corea.

Pierwszy z 24 autorskich albumów Al nagrał w 1976 roku. W 1980 bral udział w koncercie, który wstrząsnął światem - Friday Night in San Francisco - gdzie oprócz Meoli występowali dwaj inni, słynni muzycy: John McLaughlin i Paco de Lucia. Jego charakterystyczny styl, w którym pierwsze skrzypce gra rytm i gitarowa wirtuozeria, jest wynikiem połączenia elementów jazzu i muzyki latynoskiej.

Więcej informacji: {LINK: www.aldimeola.com }

(K. I.)

Zobacz więcej - nieoficjalny teledysk / pokaz slajdów z życia Jasona. W tle utwór "Altitudes" z płyty "Perpetual Burn":


Zobacz więcej - Jimmy Bruno LIVE:


Zobacz więcej - Al diMeola LIVE: