Diana Krall wystąpi we Wrocławiu

Newsy
Diana Krall wystąpi we Wrocławiu

16 listopada w ramach Ethno Jazz Festivalu we Wrocławiu wystąpi jedna z najpopularniejszych i najciekawszych jazzowych wokalistek - Diana Krall

Artystka wraca do Polski trzy lata po oszałamiającym sukcesie płyty "Quiet Nights" - jednej z najlepiej sprzedających się jazzowych płyt w historii polskiego rynku muzycznego, przywożąc ze sobą uwielbiane przez publiczność standardy jak również zupełnie premierowy materiał.

Diana Krall jest jedną z najbardziej utytułowanych, żyjących wokalistek. Śpiewa, komponuje, gra na fortepianie. Trzykrotnie zdobyła nagrodę Grammy, wielokrotnie była do niej nominowana. Jej kariera jest prawdziwym precedensem, status jazzowej gwiazdy podtrzymywany jest bowiem nie tylko obecnością na okładkach najpoczytniejszych magazynów, ale również osiągnięciami artystycznymi.

Artystka oprócz własnych kompozycji wykonuje odważnie zaaranżowane covery utworów legend muzyki, m.in.:  Joni Mitchell, Cole’a Portera, George’a Gershwina, Toma Waitsa, Irvinga Berlina, Binga Crosby’ego, Duke’a Ellingtona. Śpiewała z Rayem Charlesem, Celin Dion, Natalie Cole. Płytę The Look of Love nagrała ze słynną London Symphony Orchestra. Jej album All for You: A Dedication To The Nat King Cole Trio utrzymywał się na prestiżowej liście bestsellerów jazzu magazynu Billboard przez 70 tygodni. Natomiast New York Times umieścił płytę w dziesiątce najlepszych albumów roku. Liczby te aż nadto świadczą o hipnotyzujących właściwościach jej niezwykłego głosu i magicznej osobowości.

Urodziła się w 1964 roku w rodzinie o muzycznych tradycjach. Ojciec pianista i babcia wokalistka od najmłodszych lat kształtowali artystyczną wrażliwość przyszłej gwiazdy jazzu. Podsuwali młodziutkiej Dianie płyty Nata King Cole’a, Franka Sinatry, Billa Evansa, uczyli jej gry na fortepianie, objaśniali skomplikowaną teorię muzyki. Kiedy w szkole średniej nauczyła się komponowania utworów na trio fortepianowe, założyła własny zespół i zaczęła odnosić lokalne sukcesy. Wiele lat później Uniwersytet stanu Victoria w Kanadzie nada wokalistce honorowy tytuł doktora sztuk pięknych, a Kolumbia Brytyjska i państwo Kanada odznaczą ją orderami.

Na 25 września 2012 zaplanowana jest polska i światowa premiera najnowszej płyty Diany Krall "Glad Rag Doll". Będzie to album ukazujący nowe oblicze uwielbianej przez publiczność wokalistki i pianistki jazzowej. Utwory z tego krążka będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się 16 listopada we wrocławskiej Hali Orbita.

16.11.2012 godz.19.00
hala Orbita, ul. Wejherowska 34. Wrocław

bilety:
300 zł - I miejsca,
250 zł - II miejsca,
200 zł - III miejsca,
150 zł - IV miejsca,
90 zł - V miejsca

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl


rezerwacje: bilety@o2.pl