Tank, Mech i Luxtorpeda w Stodole za tydzień

Newsy
Tank, Mech i Luxtorpeda w Stodole za tydzień

Przypominamy, że już 9 marca w warszawskiej Stodole odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego na scenie zagrają Mech, Luxtorpeda i brytyjska grupa Tank.

Dlaczego wyjątkowy? Otóż wszystkie występy zostaną zarejestrowane na potrzeby wydawnictw DVD. Ponadto każdy zespół zaprezentuje publiczności materiał z nowych albumów, których premiera przypada na pierwsze miesiące 2012 roku.

Mech powstał w roku 1977 w Warszawie. Od 1981 roku grupa działała w składzie: Maciej Januszko - gitara basowa, gitara, śpiew, Janusz Łakomiec - gitara, śpiew, Robert Milewski - instrumenty klawiszowe, śpiew, Andrzej Dylewski - perkusja, instrumenty perkusyjne i w tym składzie nagrał dwie legendarne płyty - "Bluffmanię" i "Tasmanię". W 1987 roku grupa zawiesiła działalność, aby powrócić na scenę z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza "Kosy" Kosińskiego. W składzie Maciej Januszko - śpiew, Piotr Dziki Chancewicz - gitary, Krzysztof Najman - bas i Piotr Pawłowski - perkusja. Jesienią 2005 roku Mech nagrał muzykę do gry Painkiller i płytę "Mech", na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne kawałki, utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów "Painkiller" i "Nie widzieć nic". 6 lutego 2012 światło dziennie ujrzał ich nowy album "ZWO".

Luxtorpeda to autorski projekt Roberta "Lizty" Friedricha powołany do życia w  2010 roku. W skład grupy wchodzą: Przemek "Hans" Frencel (wokal), Robert "Drężmak" Drężek (gitara), Krzysztof "Kmieta" Kmiecik (bas), Tomek "Krzyżyk" Krzyżaniak (perkusja) i oczywiście "Litza" na gitarze i wokalu. Ich debiutancki krążek "Luxtorpeda" miał swoją premierę w maju 2011 roku. Płyta zdobyła duży rozgłos i szereg pozytywnych recenzji. Singiel "Autystyczny" przez trzy tygodnie nie schodził z pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego, a później przez kilka tygodni utrzymywał się w czołówce listy. Grono fanów zespołu stale się powiększa. Ich koncerty to prawdziwy muzyczny szał i pasja grania. Brzmienie Luxtorpedy na żywo robi wrażenie.

Tank to brytyjski zespół reprezentujący klasyczny heavy metal, uchodzący od lat za legendę NWOBHM. Powstał w 1980 roku w Londynie a w 1988 roku został rozwiązany. 9 lat później doszło do reaktywacji formacji. Ostatnia płyta - “War Machine" - to siódmy album w karierze Tank i równocześnie  pierwszy studyjny krążek od czasu wydanego w 2002 roku albumu "Still At War". Materiał nagrano latem w nowym składzie: Mick Tucker (gitara), Cliff Evans (gitara), Doogie White (ex-wokalista Rainbow / Yngwie Malmsteen), Chris Dale (ex-basista Bruce'a Dickinsona) oraz Dave 'Gray' Cavill (ex-perkusista Zodiac Mindwarp). Polscy fani Tank mogli zobaczyć zespół na żywo podczas niedawnej edycji Metal Hammer Festiwalu. Na wiosnę planowana jest premiera nowego albumu studyjnego grupy.

Więcej informacji na www.metalmind.com.pl

9.03.2012
Klub Stodoła, Warszawa

Godz. 18.00
Otwarcie bram: 17.00

Cena biletu:

przedsprzedaż: 55 zł
w dniu koncertu: 65 zł

Dostępne:

Kasa Klubu STODOŁA (Warszawa ul. Batorego 10 http://www.stodola.pl ), Ebilet, Ticket Pro, Empik, Metalopolis, KupBilet.pl, Eventim, Sklepy Media Markt, Sklepy Saturn, Ticketportal