Pantera - jubileuszowa edycja Vulgar Display Of Power

Newsy
Pantera - jubileuszowa edycja Vulgar Display Of Power

W maju pojawi się specjalna dwupłytowa edycja "Vulgar Display Of Power", wydana z okazji 20 lecia tego przełomowego albumu.

"Vulgar Display of Power" ukazał się w 1992 roku i w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 mln kopii, uzyskując status podwójnej platyny. Za sukcesem komercyjnym poszedł również sukces artystyczny - krążek okazał się jednym z najbardziej wpływowych wydawnictw metalowych lat '90 i położył podwaliny pod gatunek, który zaczęto nazywać groove metalem.

"Vulgar Display of Power", zarejestrowany w składzie Phil Anselmo (wokal), "Dimebag" Darrell Abbott (gitara), Rex Brown (bas) i Vinnie Paul Abbott (perkusja) przyniósł Panterze tak nieśmiertelne hity jak "Walk", "Mouth For War", "This Love" czy "Fucking Hostile".

Z okazji jubileuszu wytwórnia Rhino wyda specjalną, dwupłytową edycję płyty. Krążek CD będzie zawierał zremasterowany album oraz nie publikowany wcześniej utwór "Piss" zarejestrowany w czasie sesji nagraniowej "Vulgar Display of Power". Na DVD znajdzie się koncert Pantery włoskiego Monsters of Rock z września 1992 roku oraz trzy oficjalne teledyski promujące płytę. Premierę tego wydawnictwa zaplanowano na 15 maja.

"Piss", według zapewnień Vinnie Paula, jest jedynym kompletnym kawałkiem Pantery, który nie ujrzał wcześniej światła dziennego: "Niektóre fragmenty "Piss" zostały wzięte z  innych kompozycji i jest to jedyny utwór, który nigdy nie trafił na płytę. W Panterze nigdy nie tworzyliśmy utworów, które nie trafiały na album. Jeśli zamierzaliśmy nagrać 11 piosenek, nagrywaliśmy dokładnie 11 kawałków najwyższej jakości. Niektóre zespoły rejestrują 40 tracków i mają nadzieję, że wśród nich znajdzie się 9 dobrych. Takie podejście jest do dupy. Czy nie lepiej skoncentrować się na 9 świetnych utworach i olać pozostałe 31? Tak czy siak, uważaliśmy, że "Piss" nie powinien znaleźć się na płycie, dlatego odłożyliśmy go na półkę. Odnalazłem go, gdy zacząłem przekopywać się przez nasze archiwa. To jedyna niepublikowana kompletna piosenka Pantery i teraz wejdzie ona w skład jubileuszowego wydawnictwa. Wspaniale jest usłyszeć nowy kawałek zespołu, pierwszy od 2000 roku."

CD:
Mouth For War
A New Level
Walk
Fucking Hostile
This Love
Rise
No Good (Attack The Radical)
Live In A Hole
Regular People (Conceit)
By Demons Be Driven
Hollow
Piss

DVD:
Mouth For War - Live
Domination/Hollow - Live
Rise - Live
This Love - Live
Cowboys From Hell - Live
Mouth For War - Video
This Love - Video
Walk - Video