Marek Napiórkowski na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Newsy
Marek Napiórkowski na płycie Grzegorza Skawińskiego!

Na najnowszej płycie Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - gościnną solówkę zagrał Marek Napiórkowski oraz kilku innych, znamienitych gitarzystów. Krążkiem będziemy mogli się cieszyć już od 12 marca!

Tytułowy utwór z najnowszej, solowej płyty Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - to swoiste spotkanie starych, gitarowych przyjaciół. Przy jednym, muzycznym stole zasiedli tam: Jacek Królik, Marek Raduli, Jacek Polak, Adam Darski, Piotr Łukaszewski i Marek Napiórkowski.

Poprosiliśmy o kilka słów komentarza Marka Napiórkowskiego: "Grzegorza osobiście poznałem kilkanaście lat temu, podczas jednego z koncertów Guitar Top w Gdyni. Pamietam zabawną anegdotę z tego spotkania... Na scenie tego wieczoru zostałem sparowany ze zdecydowanie rockowym Krzyskiem Misiakiem - ideą tych koncertów były quasi jamowe spotkania gitarzystów z różnych gatunków muzycznych. Pomyślałem, że tanio skóry nie sprzedam i gałkę odpowiedzialną za przester w rozpalonym do czerwoności Bognerze Extasy rozkręciłem prawie do końca. Rzęziłem, siniałem na twarzy i dawałem czadu, jak tylko mogłem. Po koncercie Grzesiek podszedł, pogratulował muzykowania i dodał: 'Masz takie cieple jazzowe brzmienie.' :) Twórczość Grzegorza śledzę od wielu lat. Począwszy od pierwszych, trącących jazz-rockiem utworów Kombi poprzez mój ulubiony zespół O.N.A, aż do najnowszej, nagranej dopiero co płyty 'Me and My Guitar'. Skawa to wybitny gitarzysta, któremu granie na gitarze nie nudzi się zupełnie. Mimo, że mógłby odrywać kupony od tego co zrobił dotychczas, to nie pozwala mu na to słowo klucz - PASJA. Pasja z jaką wciąż utrzymuje się w znakomitej gitarowej formie, nie mówiąc o nieustannym poszukiwaniu 'Świętego Graala' w dziedzinie brzmienia. Chyba nie znam nikogo, kto sprawdziłby więcej wszelkich gitarowych gratów. Poza wszystkim, to bardzo fajny kompan do rozmowy i biesiady! Na najnowszej swojej płycie brzmi i gra wspaniale. Bardzo się cieszę że mogłem zagrać na tym albumie parę dźwięków."

A oto co na temat swojego Gościa mówi sam Grzegorz Skawiński:"Marek to fantastyczny muzyk, który jak mało kto umie łączyć jazz z rockiem, nie mówiąc już o graniu na akustyku... Bardzo się ucieszyłem, jak kiedyś zapytałem go czy by nie zagrał na mojej płycie, a on odpowiedział, że zdecydowanie tak! No to miałem już komplet - jego soczysty, niezbyt przesterowany ton i nienaganne swingujące frazowanie świetnie uzupełniło tę paletę barw. Swoiste gitarowe i muzyczne puzzle jakie się stworzyło, gdy już miałem nagrane wszystkie solówki. Udział Marka w tej sesji był już przysłowiową kropką nad 'i', gdyż ze względu na swoje rozliczne muzyczne obowiązki nagrywał swoją partię jako ostatni! Ale solówka wyszła super i teraz nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej zabraknąć."

"Me & My Guitar" to pierwsza po wielu latach solowa płyta Grzegorza Skawińskiego (Kombi, O.N.A, Skawalker). Jest utrzymana w rockowej stylistyce, pokazująca szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań Artysty i swobodę w poruszaniu się po różnych gatunkach rocka, bluesa, metalu, fusion.

Na stronie Artysty można wysłuchać singla promującego płytę: www.grzegorzskawinski.pl/comment.php?what=news&id=31

Magazyn Gitarzysta objął wydawnictwo patronatem medialnym!