Rock In Summer 2012 - Rise Against i Korn - bilety w sprzedaży

Newsy
Rock In Summer 2012 - Rise Against i Korn - bilety w sprzedaży

Można już kupić bilety na tegoroczną edycję festiwalu Rock In Summer, którego gwiazdami będą formacje Korn i Rise Against.

Rock In Summer 2012 odbędzie się w dwóch odsłonach: 20 czerwca w roli gwiazdy Rock In Summer wystąpi Rise Against, zaś 15 sierpnia headlinerem będzie Korn. Oba występy odbędą się w warszawskim Parku Sowińskiego. Wkrótce zostaną ogłoszone kolejne zespoły, które dołączą do line-upu obu edycji.

20.06.2012 - Rise Against

Ceny biletów:

120 zł - w przedsprzedaży
130 zł - w dniu imprezy

Rise Against to jedna z najpopularniejszych na świecie punkowych grup, założona w 1999 roku w Chicago. W 1999 roku, po rozpadzie 88 Fingers Louie, Joe Principe i Mr. Precision, nazywany też Dan Precision (Dan Wleklinski) - byli członkowie 88FL - założyli Rise Against. Pierwsze demo własnej produkcji, "Transistor Revolt", wydali w roku 2000. Rok później rozpoczęli współpracę z wytwórnią Fat Wreck Chords, by wydać pierwsze dwa albumy - "The Unraveling" oraz "Revolutions Per Minute" w latach 2001 i 2003. Przed wydaniem trzeciej płyty, "Siren Song of the Counter Culture", zespół przeszedł do wytwórni Dreamworks Records. Kiedy została ona wchłonięta przez Universal Music Group, Rise Against odnalazł się w jednym z oddziałów korporacji - Geffen Records, wydając "Siren Song of the Counter Culture" w sierpniu 2004 roku.

Ich czwarty krążek zatytułowany "The Sufferer and the Witness" został wydany 4 lipca 2006 roku, zdobywając dziesiąte miejsce na liście 200 najlepiej sprzedających się płyt, publikowanej przez magazyn Billboard. 7 października 2008 ukazała się piąta płyta zespołu "Appeal To Reason". W ramach trasy promującej tę płytę Rise Against zagrali w sierpniu 2009 roku znakomity koncert w wyprzedanym klubie Proxima. Z kolei 15 marca 2012 roku Rise Against wystąpią w Stodole, bilety na ten koncert wyprzedane są od kilku miesięcy. Czerwcowy gig powinien więc być doskonała informacją dla wszystkich, którym nie udało się nabyć wejściówki do Stodoły. Koncert na Rock In Summer związany będzie z promocją najnowszego albumu grupy "Endgame". Krążek uważany jest za najdoskonalszy w karierze zespołu, radzi sobie także najlepiej na listach sprzedaży w USA spośród wszystkich wydawnictw kapeli.

15.08.2012 - Korn

Ceny biletów:

125 zł - w przedsprzedaży
140 zł - w dniu imprezy


Występ Korna związany będzie z promocją nowego, dziesiątego albumu grupy - "The Path of Totality". Jej premiera wywołała istną burzę. Kapela z Bakersfield dokonała artystycznej wędrówki na wcześniej nieeksplorowane terytorium i ta wyprawa z pewnością się opłaciła. Współpraca z twórcami takimi jak Skrillex, Excision, Downlink, Noisia, Feed Me, 12th Planet czy Flinch zaowocowała rewolucyjnym albumem i niespotykanym dotąd połączeniem hard rocka i dubstepu. Ten niezwykle ryzykowny krok mógłby dziwić, gdyby nie fakt, że dotyczy zespołu Korn, którego debiut, prawie piętnaście lat temu na zawsze zmienił oblicze rocka.

W trakcie swojej działalności zespół niejednokrotnie udowadniał swoją wielkość - wszyscy znamy utwory "Freak On A Leash", "Did My Time", "A.D.I.D.A.S." czy "Y’all Want A Single". Doskonale znany, i równie świetnie przyjęty, jest powstały wespół z dubstepowcem Skrillexem numer "Get Up!" z 2011 roku, a jego wykonanie przez twórców podczas festiwalu Coachella prawdopodobnie przejdzie do historii imprezy. Kandydatami na następne ważne numery w dorobku Korna są choćby "Narcissistic Cannibal", "Burn The Obedient", "Illuminati", "Kill Mercy Within" czy "Chaos Lives In Everything".