nadmuHy debiutują w poniedziałek

Newsy
nadmuHy debiutują w poniedziałek

27 lutego 2012 r. ukaże się debiutancki album zespołu nadmuHy "MuHy".

Singlem promującym płytę jest utwór "Księżyc", do którego gotowy jest już teledysk. Klip został wyprodukowany przez grupę OKO fx. Zdjęcia kręcone były w połowie listopada 2011 roku na terenie Starego Browaru w Ostrowcu Świętokrzyskim, a pieczę nad całością sprawował Marcin Janiec. W realizacji przedsięwzięcia wzięła udział kilkunastoosobowa ekipa złożona z techników oraz aktorów.

Album "MuHy" zawiera kilkanaście premierowych utworów utrzymanych w klimacie energetycznego rocka, choć nie zabraknie na nim również bardziej wyszukanych aranżacji pełnych jazzu i funk. Ta mieszanka różnych przestrzeni akustycznych, melodyjne brzmienie i odważne, bezkompromisowe teksty niekoniecznie o miłości stanowią o oryginalności krążka. Dopełnienie całości stanowi charyzmatyczny wokal Bartka Matuszka - choć szorstki i głęboki a momentami zaskakująco łagodny, to zawsze wyjątkowo ekspresyjny i wyrazisty.

Produkcją krążka zajął się Andrzej "Gienia" Markowski z wrocławskiego studia FONOPLASTYKON.Wrocławski zespół nadmuHy to energetyczna mieszanka rocka z elementami funk, jazz itp. Kapela istnieje od 2005 r. i jak do tej pory, udało jej się zarejestrować EP'kę "Samotna krowa" (jeszcze jako muHy) oraz zagrać ponad 100 koncertów w całej Polsce. Grupa wnosi świeży powiew na krajową scenę muzyczną przede wszystkim dzięki bezkompromisowym, śmiało krytykującym otaczającą dookoła rzeczywistość tekstom a także oryginalnym, perfekcyjnie wykonanym pomysłom muzycznym. Pikanterii dodaje charyzmatyczny i totalnie nieprzewidywalny wokalista, gotów rozgrzać nawet najbardziej wymagającą publikę do czerwoności. nadmuHy to z pewnością wyjątkowa pozycja na mapie muzycznej naszego kraju (i nie tylko).