Cannibal Corpse we Wrocławiu - znamy supporty

Newsy
Cannibal Corpse we Wrocławiu - znamy supporty

Przypominamy, że amerykańska grupa Cannibal Corpse wystąpi 29 czerwca we wrocławskim klubie Alibi. Wcześniej zaprezentują się Embrional oraz Sphere.

Legenda death metalu, Cannibal Corpse powraca ze swoim dwunastym studyjnym albumem. "Torture" ukaże się 13 marca 2012 roku nakładem Metal Blade. Decibel Magazine okrzyknął go jednym z najbardziej oczekiwanych krążków tego roku, a Zero Tolerance określiło "Torture" jako "czyste death metalowe mistrzostwo jednego z najlepszych zespołów w historii gatunku". Nagrania odbywały się w Sonic Ranch Studios w Texasie, a produkcją zajął się Erik Rutan w swoim Mana Recording Studio.

Przedpremierowo do sieci trafiły dwa utwory - "Demented Aggression" oraz "Scourge of Iron".

Alex Webster (bas): "Scourge of Iron" pokazuje zróżnicowanie w kompozycjach na "Torture". Pierwszy singiel - "Demented Aggression" - cechuje się szaleństwem i szybkością, podczas gdy "Scourge…" jest w przytłaczających, ciężkich tempach. Obydwa kawałki to czysty death metal, ale pod względem temp sytuują się na dwóch przeciwstawnych biegunach. Tego właśnie możecie się spodziewać na całej płycie "Torture". Zawarliśmy na niej przeróżne rytmy, tempa, jak i emocje, żeby stworzyć dzieło ciekawe, zróżnicowane, dynamiczne i oczywiście bardzo brutalne. Czy się nam to udało, przekonacie się 13 marca."

"Torture" jest kolejnym krokiem w rozwoju zespołu, ale zarazem powrotem do "szalonego ataku "Butchered at Birth" czy "Tomb of the Mutiladed" - jak określa to bębniarz, Paul Mazurkiewicz. Innymi słowy - pełen muzyczny profesjonalizm i surowa wściekłość z początków historii grupy.

Jako supporty podczas wrocławskiego koncertu zaprezentują się dwa uznane polskie zespoły Sphere oraz Embrional.

Na początku 2011 roku death metalowe komando Embrional nagrało materiał na nowy, pełny album "Absolutely Anti - Human Behaviors". Za miks i mastering całości odpowiedzialny jest Arkadiusz ‘Malta’ Malczewski znany z realizacji oraz produkcji albumów m.in. Behemoth i Decapitated. Premiera, nakładem Old Temple wyznaczona została na 30 marca 2012.
http://myspace.com/embrional
http://www.facebook.com/Embrional
www.youtube.com/embrionalofficial


Warszawski Sphere wydał swój drugi album zatytułowany "Homo Hereticus" 10 lutego br. nakładem Masterful Records. Materiał został zarejestrowany na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku w ZED Studio w Olkuszu. Za nagranie, miks oraz mastering odpowiedzialny jest Tomek "Zed" Zalewski.
http://myspace.com/sphereband
http://www.facebook.com/damnedSphere
http://www.youtube.com/damnedSphere

Cannibal Corpse / Embrional / Sphere
29.06.2012 - Wrocław
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67

wejście: 20:00

bilety:
79 zł (przedsprzedaż)
89 zł (w dniu koncertu)

dostępne: ticketpro.pl, pwevents.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.