Już za dwa tygodnie Tony MacAlpine w Krakowie

Newsy
Już za dwa tygodnie Tony MacAlpine w Krakowie

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od krakowskiego koncertu wirtuoza gitary Tony'ego MacAlpine'a.

Tony MacAlpine będzie promował swój pierwszy od 10 lat instrumentalny album zatytułowany po prostu "Tony MacAlpine". Poza utworami z najnowszego krążka Tony wykona w całości materiał ze swojej pierwszej płyty "Edge Of Insanity", która ponad ćwierć wieku temu została wydana przez legendarną wytwórnię Shrapnel Records.

Najnowszy album gitarzysty jest jednocześnie "najcięższym" w jego dorobku. Choć jak zawsze na plan pierwszy wybija się gitara, to dzięki instrumentom klawiszowym utwory zyskują dodatkowy wymiar. Trzeba też podkreślić, że MacAlpine należy do grona muzyków, których technika zawsze służy muzyce, a nie odwrotnie. Tym razem w  nagraniach gościnnie wziął udział kolega z Planet X, znakomity perkusista Virgil Donati, który zagrał w trzech utworach. Ich muzyczny dialog wywiera ogromne wrażenie i od pierwszej nuty słychać, że łączy ich niezwykła chemia. W czterech kompozycjach można usłyszeć też dobrze nam znanego perkusistę Marco Minnemana. Ostrzejsze utwory łagodzą spokojne kompozycje takie jak choćby "Flowers For Monday" i "The Dedication", w którym pojawiają się muzyczne cytaty z twórczości XIX-wiecznego niemieckiego kompozytora Roberta Schumanna. To kolejny dowód na to, że MacAlpine potrafi znakomicie połączyć klasyczną muzykę epoki romantyzmu ze swoją własną artystyczną wizją. To bez wątpienia album, który przy każdym kolejnym przesłuchaniu odkrywa ukryte w nim wyszukane harmonie, subtelność i niezwykłą pasję.

Tracklista:

1. Serpens Cauda
2. Ölüdeniz
3. Fire Mountain
4. Dream Mechanism
5. 10 Seconds To Mercury
6. Flowers For Monday
7. Angel Of Twilight
8. Pyrokinesis
9. Blue Maserati
10. Summer Palace
11. Salar De Uyuni
12. The Dedication

Płyta jest dystrybuowana w Polsce przez Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

Na koncercie MacAlpine'a wspomagać będą: basista Bjorn Englen (Yngwie Malmsteen), bębniarz Aquiles Priester (Hangar, Angra) oraz utalentowana gitarzystka Nili Brosh (Seven The Hardway, The Iron Maidens).

W roli supportu zobaczymy amerykański zespół Agent Cooper, brazylijskiego gitarzystę Daniela Pique oraz polską nadzieję progresywnego grania - Disperse.

Tony MacAlpine / Agent Cooper / Disperse / Daniel Pique

2 marca 2012
Klub Lizard King
Kraków, ul. Św. Tomasza 11A

Otwarcie bram: 18:00

Bilety: 85 zł
Do nabycia na ticketpro i w klubie w dniu koncertu.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym tego wydarzenia.