Dub Inc. w marcu we Wrocławiu

Newsy
Dub Inc. w marcu we Wrocławiu

Po znakomicie przyjętym przez reggae’ową publiczność występie na ubiegłorocznym festiwalu One Love, francuski zespół ponownie zawita do Wrocławia.

Już 30 marca zagrają w dobrze znanym fanom reggae klubie Alibi.

Dub Inc. (wcześniej występujący jako Dub Incorporation) powstali w 1997 na bazie historii wspólnej dla wielu innych grup: ekipa przyjaciół zgromadziła się wokół wspólnej pasji - muzyki. Doświadczenia muzyczne i inspiracje każdego członka zespołu są bardzo bogate i różnorodne, co wyjaśnia dlaczego ich muzyka jest tak oryginalna - podążająca ścieżką od wschodnich tradycyjnych rytmów i melodii do nowoczesnego hip-hopu i electro dubu. Chcąc traktować to, co robią w profesjonalny sposób, szybko decydują się na nagranie CD ze swoimi pierwszymi utworami. W maju 1999 ukazuje się "Dub Incorporation 1.1" i formacja zyskuje lokalną popularność. Czerwiec 2001 r. to płyta "Version 1.2.". Od tej pory kapela zaczyna grać trasy koncertowe i zdobywa reputację bardzo dobrej grupy live.

Następnie ukazuje się kolejne krążki: "Diversité" (2003), "Dans le décor" (2005) "Live" (2006) oraz "Afrikya" (2008). Ostatnie wydawnictwo Dub Inc. to bardzo wysoko oceniany "Hors Controle" (2010), z którym dotarli już do Afryki, USA, na Jamajkę czy na niemiecki Summerjam. Zawsze obecne w ich muzyce północnoafrykańskie wpływy, na tym albumie podkreśla również obecność Kateba Yacine, popularnego algierskiego pisarza oraz wokalisty legendarnej formacji Gnawa Diffusion.

Dub Inc. pojawili się po raz pierwszy w Polsce na Ostróda Reggae Festival w 2007 roku jako jeden z headlinerów dużej sceny. Pozostawili po sobie niezatarte wrażenia i w ciągu jednego dnia stali się gwiazdą na polskiej scenie reggae. Sukces ten powtórzyli w Ostródzie w 2010 roku i we Wrocławiu w 2011.

30.03.2012 godz.20.00
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław

bilety:
39 zł - pierwsze 200 szt.,
45 zł - przedsprzedaż,
50 zł - w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl