Peter Hook & The Light już w sobotę

Newsy
Peter Hook & The Light już w sobotę

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę w Warszawie wystąpi basista Joy Division Peter Hook i wraz z The Light wykona m.in. wszystkie utwory z debiutu tej legendarnej formacji.

Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem, koncert został przeniesiony do Palladium.

Agencja Go Ahead zaprasza na niezwykłe wydarzenie, święto fanów Joy Division.

Już 11 lutego w klubie Palladium wystąpi legendarny basista Joy Division oraz New Order Peter Hook i wykona w całości genialny album "Unknown Pleasures", debiut zespołu Iana Curtisa! To na tej płycie znajdują się takie klasyczne nagrania jak "Disorder", "She's Lost Control" czy "Shadowplay"!

Peter Hook zagra wraz z zespołem The Light. Pierwsze wykonanie albumu "Unknown Pleasures" wraz z tą grupą miało miejsce w maju 2010 r w reaktywowanym  przez Hooka klubie Factory. (FAC 251) Występ spotkał się z doskonałym odzewem publiki oraz mediów. Podkreślano niezwykle wierne odwzorowanie nagrań legendarnej grupy i uznano ten projekt za doskonały hołd dla Iana Curtisa.

W Palladium grupa wykona nie tylko nagrania z "Unknown Pleasures", ale także inne utwory z repertuaru pierwszej grupy Petera Hooka.

Peter Hook to prawdziwa instytucja legenda brytyjskiej rockowej sceny. Basista i założyciel Joy Division oraz New Order, grał także w grupach Monaco, Revenge, Freebass (wspólny projekt z basistą The Stone Roses - Manim oraz basistą The Smiths - Andy'm Rourke). W latach 80-ych zajmował się także produkcją nagrań takich zespołów jak Inspiral Carpets czy The Stone Roses. Silnie związany ze sceną manchesterską skupioną wokół klubu Hacienda (Hook był jego współwłaścicielem przez kilka lat). Jeden z bohaterów filmów fabularnych "24 Hour Party People" Michaela Winterbottoma oraz "Control" Antona Corbijna.

wejście: 19.00

Cena biletów:

przedsprzedaż 75 zł
w dniu koncertu 85 zł

Serdecznie zapraszamy!