Nazareth na pięciu koncertach w Polsce

Newsy
Nazareth na pięciu koncertach w Polsce

Już w kwietniu na pięciu koncertach w Polsce będzie można zobaczyć ikonę hard rocka, pochodzący ze Szkocji zespół Nazareth.

Miłośnicy legendarnej grupy będą mieli okazję, w dniach 12-17 kwietnia, spotkać się z zespołem podczas koncertów w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Gdyni i Lublinie. Nazareth z pewnością kolejny raz zaskoczy fanów swoją energetyczną grą i hipnotyzującym wokalem lidera Dana McCafferty.

Jak żaden inny zespół, przez pięć dekad, z niesłabnącą energią, Nazareth jest wciąż aktywny i z powodzeniem koncertuje na całym świecie oraz wydaje kolejne płyty. Album "The Newz" z 2008 r., nagrany w obecnym składzie zespołu (Dan McCafferty - wokal, Jimmy Murrison - gitara, Pete Agnew - gitara basowa i Lee Agnew - perkusja), zaskoczył fanów bardzo heavymetalowym brzmieniem. Ostatnia płytę "Big Dogz" z 2011 roku artyści będą promowali również w Polsce.

W roli supportu wystąpi Tri State Corner.

Szczegóły koncertów:

12.04.2012 (czwartek), godz: 19:00
Klub Eskulap, Poznań

13.04.2012 (piątek), godz: 20:00
Klub Muzyczny Progresja, Warszawa

14.04.2012 (sobota), godz: 20:00
Klub Ucho, Gdynia

16.04.2012 (poniedziałek), godz: 19:00
Klub Grafitti, Lublin

17.04.2012 (wtorek), godz: 19:00
Megaclub, Katowice

Bilety w cenie 95 złotych dostępne w sieciach Empik, Media Markt, Saturn oraz wszystkich punktach sprzedaży Ticketpro i Eventim.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.
Początki rockowego kwartetu sięgają lat sześćdziesiątych, kiedy to jako The Shadettes z Dunfermline w Szkocji, artyści koncertowali po kraju grając ówczesne, modne, przeboje radiowe. W roku 1968, zespół przyjął nazwę Nazareth. W drodze na szczyt udał się do Londynu, gdzie w niedługim czasie nagrał swoje pierwsze dwie płyty i koncertował przed takimi gwiazdami jak Deep Purple. Wtedy właśnie Roger Glover, basista Dee Purple, zaproponował współpracę producencką Danowi McCafferty liderowi grupy.

W 1973 roku światło dzienne ujrzał owoc tej współpracy - płyta Razamanaz (11. miejsce na liście najlepiej sprzedających się krążków w Wielkiej Brytanii, notowana na listach amerykańskich, w Kanadzie uzyskała status platynowej płyty.) Single Broken Down Angel i Bad Bad Boy weszły do pierwszej dziesiątki brytyjskiej listy przebojów. Singiel This Flight Tonight z sukcesem wypromował kolejny album Loud'n'Proud (pierwsza dziesiątka wśród najlepiej sprzedających się krążków w Anglii). W 1975 producentem zespołu został Manny Charlton. Wspólny album, Hair of the Dog, przyniósł szkotom światową sławę. W Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Największą popularność w kulturze masowej zdobył przebój Love Hurts, będący przeróbką starej piosenki The Everly Brothers. W wykonaniu Nazareth uważany jest za klasykę ballady rockowej. Singiel z tą piosenką uzyskał status złotej płyty w USA (8. miejsce na liście Billboardu), w Brazylii i platynę w Kanadzie oraz pierwsze miejsca na listach w Norwegii, Holandii i RPA. Formacja wydała łącznie 25 tytułów muzycznych.