Mastodon i My Riot zagrają na Ursynaliach 2012

Newsy
Mastodon i My Riot zagrają na Ursynaliach 2012

Kilkanaście minut temu na antenie radia Eska Rock ogłoszono kolejne gwiazdy tegorocznych Ursynaliów 2012. Będą nimi amerykański zespół Mastodon oraz polska grupa My Riot. Zadowoleni? My bardzo!

Organizatorzy tegorocznej edycji Ursynalia Warsaw Student Festival nie przestają nas zaskakiwać! Najpierw ogłoszono, że potwierdzonymi gwiazdami tego festiwalu będą zespoły Slayer, Gojira i Billy Talent - teraz śpieszymy z kolejną dobrą informacją dla wszystkich fanów bezkompromisowego metalu i elektronicznej alternatywy.

Podczas zbliżających się, czerwcowych Ursynaliów 2012 wystąpią amerykańscy metalowcy z grupy Mastodon oraz nowy zespół Glacy ze Sweet Noise, My Riot!!

***

Mastodon to amerykański zespół metalowy, który z płyty na płytę wyraźnie i dynamicznie ewoluował. Od deathmetalowego debiutu przez przebojowego, choć nadal ciężkiego "Leviathana", połamane i szalone "Blood Mountain", spokojne i nasiąknięte duchem King Crimson "Crack The Skye", aż po wydany we wrześniu zeszłego roku znakomity krążek "The Hunter".

Przez lata Mastodon koncertował u boku takich zespołów jak: Slayer, Children of Bodom, Lamb of God, Thine Eyes Bleed, Tool, Alice In Chains, Deftones, Hatebreed czy Killswitch Engage. Amerykanie wystąpili w naszym kraju tylko raz, podczas zeszłorocznej edycji Sonisphere Festival m.in. u boku Iron Maiden, Motorhead czy Killing Joke.

Na zachętę absolutny majstersztyk zespołu Mastodon:

***

My Riot to wynik kolaboracji, która narodziła się online pomiędzy Glacą, liderem Sweet Noise, a producentem breakbeatowym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce. Wkrótce skład uzupełnili gitarzyści Jarek "Diamond Hill" Chilkiewicz i Krzysztof "Zwierzak" Mil oraz perkusista Szymon "Sajmon" Synówka.

Premiera debiutanckiego albumu My Riot zatytułowanego "sweet_noise" odbyła się 13 września 2011 roku.

***

Ursynalia 2012 odbędą się w dniach 1-3 czerwca i jak co roku ściągną tysiące młodych ludzi na dziesiątki koncertów. Bilety na Ursynalia 2012 - Warsaw Student Festival są już dostępne w sprzedaży. Organizatorzy uruchomili specjalną pulę karnetów 3-dniowych w promocyjnych cenach, najniższych na tego typu festiwalach w Polsce - 29 zł (studenci SGGW), 69 zł (pozostali studenci) i 99 zł. Od jutra ceny karnetów wzrosną.

Karnety można nabywać w punktach sprzedaży Tickepro oraz Media Marktach, Saturnach i Empikach w całej Polsce. Ilość biletów w puli jest mocno ograniczona.

(krn)