Muzyk Fugazi na Asymmetry Festival 4.0

Newsy
Muzyk Fugazi na Asymmetry Festival 4.0

Organizatorzy majowego Asymmetry Festiwal ogłosili kolejne projekty, które zaprezentują się przed entuzjastami alternatywnych brzmień w Browarze Mieszczańskim.

Tym razem potwierdzono, aż cztery, zupełnie odrębne stylistycznie nazwy. Wśród nich największe emocje budzi Joe Lally, muzyk kultowej w kręgach rocka niezależnego, formacji Fugazi.

Joe Lally
(USA), to nie kto inny, jak basista legendarnej grupy Fugazi. Ten ceniony, amerykański artysta, w swojej karierze miał przyjemność współpracować z gwiazdami największego formatu, m.in. z Johnem Frusciante (Red Hot Chili Peppers), z którym to założył psychodeliczno-rockową Ataxię. Przy okazji wizyty na Festiwalu Asymmetry, Lally zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej solowej płyty "Why Should I Get Used To It", stanowiącej kompozycyjną i wokalną kontynuację pomysłów zapoczątkowanych w jego macierzystej formacji.

A Storm of Light (USA) - formacja Josha Grahama, udzielającego się w tak zasłużonych grupach, jak Neurosis, Battle of Mice, czy też Red Sparowes. O swoim projekcie, muzycy wypowiadają się w kategoriach apokaliptycznego metalu. Nic bardziej trafnego - w tekstach oraz grafikach, którymi opieczętowane są ich wydawnictwa, nieustannie przewija się obraz zniszczonego przez bliżej niesprecyzowany kataklizm, świata. Na ostatnim albumie zespół zmienił nieco barwy, zastępując doom-ambientową mieszankę, szybszymi, rockowymi numerami. Lecz nawet w obliczu tych transformacji, jedna rzecz nadal pozostaje niezmienna - charakterystyczna dla ASOL, przytłaczająca atmosfera ich utworów.

Kiss Me Kojak (CZ), to najświeższy projekt pierwszego basisty kultowej już Thema Eleven - czeskiej grupy, cenionej wśród entuzjastów post-hardcore’owych brzmień. W swoim nowym zespole, Hukot, wraz z pozostałymi muzykami, idą o krok dalej w eksplorowanej stylistyce. Noise-core w ich wydaniu, to muzyka oparta w całości o ścianę gitar basowych, sample oraz przestrzeń, z której co jakiś czas wyłania się krzykliwy, histeryczny wokal.

Ddekombinacja (PL) - wrocławsko-warszawski projekt Rekombinacji i Kidda. Ich muzyka to połączenie breakcore'u, noise'u i free jazzu, idealnie wpasowującego się w trendy współczesnego, abstrakcyjnego hip-hopu. Teksty w muzyce są skomplikowane, dedykowane ludziom otwartym na eksperyment i ekstremalne formy muzyczne.

Pozostałe dotychczas ogłoszone grupy to: Killing Joke, Priestess, The Ascent of Everest, A Whisper in the Noise, Amenra, Red Fang, Celeste, My Own Private Alaska, Igorrr, Aethenor, Niveau Zero, Earthship, Vladimir Bozar 'n' Ze Sheraf Orkestär, Mombu, Obake, Bohren & Der Club of Gore, Broken Note, Nicolas Chevreux, Codeshift, Veathx, The Ocean, Metazen, Coilguns, Kunz, Thaw, Drom, Nod Nod, Panacea

Asymmetry Festival 4.0 odbędzie się w dniach 3-5 maja. Więcej informacji na stronach internetowych wydarzenia.
www.asymmetryfestival.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.