Gojira zagra na Ursynaliach 2012

Newsy
Gojira zagra na Ursynaliach 2012

Wiadomość z ostatniej chwili... Kolejną potwierdzoną gwiazdą studenckiego festiwalu Ursynalia 2012 będzie francuska grupa metalowa Gojira! Będzie to ich pierwszy plenerowy koncert w Polsce.

Organizatorzy tegorocznej edycji Ursynalia Warsaw Student Festival nie przestają nas zaskakiwać! Najpierw ogłoszono, że jedną z gwiazd zagranicznych będą giganci thrash metalu - grupa Slayer - teraz śpieszymy z kolejną dobrą informacją dla wszystkich fanów bezkompromisowego metalu.

Podczas zbliżających się czerwcowych Ursynaliów 2012 na kampusie uczelni SGGW w Warszawie wystąpi francuska metalowa gwiazda - zespół Gojira!

Wiadomość tę potwierdzili organizatorzy imprezy.

Gojira to francuska grupa wykonująca muzykę z pogranicza death, thrash i groove metalu. Zespół powstał w 1996 roku w Ondres we Francji z inicjatywy braci Josepha i Mario Duplantier oraz Christiana Andreu (drugiego gitarzysty zespołu). Skład grupy uzupełnia ich wieloletni basista Jean-Michel Labadie. Muzyka zespołu Gojira to wyjątkowa mieszanka wielu stylów muzycznych okraszona tekstami poruszającymi zagadnienia takie jak życie, śmierć, spirytualizm czy ekologia znajduje obecnie na świecie coraz więcej fanów.

Zespół Gojira istnieje od 1996 roku i ma na swoim koncie 4 studyjne krążki. Ostatni album, "The Way of All Flesh", ukazał 13 października 2008 roku nakładem Listenable Records i zebrał wiele pochlebnych opinii na całym świecie torując grupie drogę do światowego sukcesu. Jakiś czas temu Francuzi podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią Roadrunner Records i obecnie pracują nad nowym materiałem w studio w Nowym Jorku.

Jako ciekawostka możemy również dodać, że Gojira jest oficjalnym supportem legendarnej Metalliki podczas europejskiej trasy koncertowej w 2012 roku. Czyżby czekała nas jeszcze jedna, nieco większa niespodzianka? Nie zapeszajmy!

Dla wszystkich grupy Gojira ich absolutny hit sprzed paru lat - utwór "Love":

***

Ursynalia odbywają się w tym roku w dniach 1-3 czerwca i jak co roku ściągną tysiące młodych ludzi na dziesiątki koncertów. Bilety na Ursynalia 2012 - Warsaw Student Festival są już dostępne w sprzedaży. Organizatorzy uruchomili specjalną pulę karnetów w promocyjnych cenach, najniższych na tego typu festiwalach w Polsce - 29 zł (studenci SGGW), 49 zł (pozostali studenci) i 69 zł.

Karnety można nabywać w punktach sprzedaży Tickepro oraz Media Marktach, Saturnach i Empikach w całej Polsce. Ilość biletów w puli jest mocno ograniczona.

(krn)