Machine Head na Przystanku Woodstock 2012

Newsy
Machine Head na Przystanku Woodstock 2012

Organizatorzy tegorocznego Przystanku Woodstock przekazali właśnie opinii publicznej rewelacyjną wiadomość. Metalowi giganci z Oakland, grupa Machine Head, wystąpi na 18. edycji tego festiwalu zamiast zespołu Anthrax, który zmuszony był odwołać swój koncert.

Wiadomości są dwie: dobra i zła...

Z przykrością informujemy, że na Przystanku Woodstock 2012 nie zagra zespół Anthrax. Poniżej zamieszczamy oficjalne oświadczenie zespołu:

"Witajcie, w związku ze zmianami w naszej trasie koncertowej w sierpniu nie będziemy w Europie, co niestety oznacza, że nie będziemy również mogli zagrać na Przystanku Woodstock. Jest nam z tego powodu przykro i jesteśmy rozczarowani, bo usłyszeliśmy na temat Waszego festiwalu tak wiele wspaniałych słów. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zagrać dla Was w 2013."

Rzecznik WOŚP poinformował również, że kolejną potwierdzoną gwiazdą 18. Przystanku Woodstock będzie zespół Machine Head!

18. edycja festiwalu Przystanek Woodstock, organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, odbędzie się od 2 do 4 sierpnia 2012 roku oczywiście w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie).

***

Jak to bywa z zespołami, które mają za sobą prawie dwadzieścia grania, Machine Head miał swoje wzloty i upadki, jednak początek nowego millenium dowiódł, że teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zespół jest po prostu ponad konkurencją. Pod względem swojego dorobku muzycznego, nie mają się przed kim kłaniać. Choć żaden kawałek z wydanego w 2003 roku "Through The Ashes Of Empires" ani z wydanego z 2007 roku "The Blackening" nie był singlem radiowym, muzycy zespołu stworzyli dla siebie samych i dla wszystkich innych wyzwanie, pisząc piosenki, które burzą wszelkie granice.

Skutkiem tego podejścia było stworzenie najbardziej złożonego i technicznie dopracowanego materiału w ich historii. Trzyczęściowe gitarowe i basowe harmonie, wyzywające partie solowe i meandry dzikiego thrashu umieszczono obok trzyczęściowych harmonii wokalowych, które w końcu zderzają się z druzgocącym, neandertalskim riffem. Machine Head stworzyło przepis na nowoczesny metalowy majstersztyk... choć nie wszyscy tak uważają.

Podobnie jak kiedyś, w 1994 roku, ich teledysk "Davidian" został zakazany przez MTV, w roku 2007 teksty Machine Head stały się przedmiotem kontrowersji, której skutki był znacznie bardziej dalekosiężne, bowiem pewne konserwatywne środowiska w Stanach Zjednoczonych chciały wręcz zakazać gry zespołu w niektórych miejscach, twierdząc, że jego fani są 'agresywni' i że stanowią 'element' oraz że jego teksty 'podburzają'. Wzięło się to pewnie z silnego sprzeciwu tych tekstów wobec wojny oraz z ciemnego, czasem depresyjnego klimatu, który oddawany jest na każdej kolejnej płycie.

Okazało się jednak, że tych tekstów  i piosenek nie da się zatrzymać; że byli ludzie, którzy protestowali i w ostatniej chwili znajdowali nowe możliwości, tak by uparci fani zespołu i tak mogli go zobaczyć; że na całym świecie pojawiły się głosy poparcia dla zespołu, które przyszło zarówno od kolegów z kręgu metalu (Metallica) jak i ze świata pozametalowego (jury Grammy). Jasno i jednogłośnie mówiono, że Machine Head to zwiastun całkiem nowej ery.

źródło:wosp.org.pl

(krn)