Iron Maiden prezentuje En Vivo

Newsy
Iron Maiden prezentuje En Vivo

Już 26 marca pojawi się w sklepach najnowsze, podwójne wydawnictwo DVD Iron Maiden, zatytułowane "En Vivo".

"En Vivo" zostanie wydane przez EMI w postaci Blu-Ray, dwóch krążków DVD, podwójnego zestawu CD, dwóch picture winyli oraz w wersji digital. DVD dostępne będzie również jako 'steel book case', czyli limitowana edycja kolekcjonerska.

Koncert, który znajdzie się na "En Vivo" został zarejestrowany 10 kwietnia 2011 na Estadio Nacional w Santiago w Chile. Zespół, w ramach trasy "Round The World In 66 Days", wystąpił tam przed ponad 50 tys fanów. Obraz uwieczniono przy pomocy 22 kamer HD oraz latającej kamery, filmującej stadion z góry. Za dźwięk w formacie stereo i 5.1 odpowiada Kevin "Caveman" Shirley.

Oprócz ujęć fanów i zespołu, widzowie będą mogli zobaczyć na "En Vivo" nowego, olbrzymiego Eddiego, który został przetransportowany do Ameryki Południowej w specjalnym, ogromnym kontenerze.

"Nakręcenie DVD właśnie w Ameryce Południowej było dla nas szczególnie ważne. Za każdym razem, gdy odwiedzamy tą część świata, reakcja fanów jest wręcz oszałamiająca i właśnie ją chcieliśmy uwiecznić na filmie. Wybraliśmy Santiago, ponieważ był to jeden z naszych najlepszych występów na całej trasie, a możliwość zagrania ma Estadio Nacional to dla nas moment przełomowy" - skomentował Steve Harris.

Drugi krążek DVD zawiera 88 minutowy dokument "Behind The Beast" pokazujący m.in ujęcia zza sceny oraz wywiady z członkami ekipy zespołu. Ponadto znajdzie się tam promocyjne video "Satellite 15…The Final Frontier",  video z planu tego teledysku oraz film otwierający koncerty w ramach trasy "The Final Frontier World Tour".

DVD Disc One - "Live At Estadio Nacional, Santiago"

01. Satellite 15
02. The Final Frontier
03. El Dorado
04. 2 Minutes To Midnight
05. The Talisman
06. Coming Home
07. Dance Of Death
08. The Trooper
09. The Wicker Man
10. Blood Brothers
11. When The Wild Wind Blows
12. The Evil That Men Do
13. Fear Of The Dark
14. Iron Maiden
15. The Number Of The Beast
16. Hallowed Be Thy Name
17. Running Free

Bonus Disc - DVD "Behind The Beast"

01. "Behind The Beast" documentary
02. "Satellite 15…The Final Frontier" promo video (director's cut)
03. "The Making of Satellite 15…The Final Frontier" promo
04. "The Final Frontier World Tour" Show Intro