The Cuts i Das Moon ruszają w trasę

Newsy
The Cuts i Das Moon ruszają w trasę

Grupa The Cuts rusza w trasę koncertową po całej Polsce. Na większości koncertów jako support wystąpi warszawska formacja Das Moon.

Na koncertach The Cuts zaprezentuje nie tylko znane utwory, jak "Pokój na jedną noc", "Martwy kwiat" czy "Smutna dziewczyna", ale również zupełnie nowy materiał, który znajdzie się na trzeciej płycie.

Rozpiska trasy:

19.01 Poznań - Pod Minogą (+ Das Moon)
20.01 Toruń - Od Nowa (+ Das Moon)
27.01 Lublin - Tektura (+ Das Moon)
28.01 Dynów - Centrum Kultury (+ Das Moon)
29.01 Rzeszów - Live (+ Das Moon)
02.02 Wrocław - Łykend (+ Das Moon)
03.02 Jelenia Góra - Orient Express (+ Das Moon)
04.02 Konin - OSKARD (+ Das Moon)
05.02 Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne (+ Das Moon)
10.02 Tarnów - Carpe Diem (+ Das Moon)
11.02 Kraków - Kazamaty (+ Das Moon)
16.02 Sopot - Sfinks (+ Das Moon)
17.02 Słupsk - Motor Rock Pub (+ Das Moon)
18.02 Kołobrzeg - Latarnia Morska (+ Das Moon)
23.02 Szczecin - Alter Ego
01.03 Mysłowice - Wiking?
02.03 Kalisz - Pod Muzami (+ Das Moon)
09.03 Białystok - WOAK Spodki (+ Das Moon)
10.03 Olsztyn- "CEIK" (+ Das Moon)
22.03 Warszawa - Sen Pszczoły (+ Das Moon)
23.03 Łódź - Lizard King (+ Das Moon)

The Cuts
tworzy muzykę electro z domieszką gitarowego indie-rocka. Prawdziwe narodziny The Cuts datuje na styczeń 2008 roku, kiedy grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem w marcu 2009 r. ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty "Syreny nad miastem". W październiku 2010 r. ukazała się druga płyta zespołu, pt. "Czarny Świat". Tę płytę promował singiel "Anastazja", który między innymi znalazł się na, wydanej przez Polskie Radio “Czwórka", pierwszej w Polsce składance na pendrive’ie.

W lutym 2011 roku do stacji radiowych i telewizyjnych trafił kolejny singiel i teledysk The Cuts - "Martwy Kwiat". W marcu 2011 kapela otrzymała statuetkę Syriusz 2011 - Nagrodę Prezydenta Miasta Piły w kategorii Sukces Kulturalny Roku. W październiku 2011 ukazał się teledysk do piosenki "Ty i ja" zapowiadającej trzecią płytę The Cuts, której premiera jest planowana na rok 2012.

Das Moon to krok w stronę nieco innej estetyki - electro industrial popu. To połączenie mocnego, industrialnego brzmienia z zawadiackim, erotycznym electro. Chropowatym bitom i syntezatorom towarzyszą gitara, bas i instrumenty perkusyjne oraz niepokorny głos Daisy Kowalsky, charyzmatycznej wokalistki i autorki tekstów. Ważnym elementem koncertów Das Moon są synchroniczne projekcje wideo.

Das Moon tworzą: Daisy Kowalsky - wokalistka, autorka tekstów  i poetka (Frajerom śmierć i inne historie, 2007, Kto zabił Bambi, 2009); DJ Hiro Szyma, didżej i producent muzyczny, absolwent warszawskiej ASP; Musiol, producent muzyki elektronicznej i multimediów (studia w bostońskim Berklee College of Music) i prawnik; Paweł Gawlik, basista i producent muzyczny oraz Ciepły, instrumenty perkusyjne, autor muzyki do programów telewizyjnych, kolekcjoner winyli.

W maju 2011 nakładem Polskiego Radia ukazała się pierwsza płyta formacji "Electrocution" (w dystrybucji Warner Music), na którą składa się 14 utworów, z czego 11 z tekstami w języku  angielskim, 2 w niemieckim (w tym cover Kraftwerk Das Model) i jeden utwór w języku polskim. Album zmasterowali Emily Lazar i Joe LaPorta w renomowanym nowojorskim studiu The Lodge (ostatnio zmasterowali album Björk - Biophilia). Na płycie znajduje się też pierwszy teledysk zespołu pt. Street w reż. Romana Przylipiaka, wyprodukowany przez Fundację Art’n Progress.