Muzyka: najchętniej czytane w 2011 roku na stronie MagazynGitarzysta.pl

Newsy
Muzyka: najchętniej czytane w 2011 roku na stronie MagazynGitarzysta.pl

Nowa płyta Lady Pank, prezerwatywy z logo Slayera, powrót formacji Illusion... Zobaczcie jakie tematy cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem na portalu Magazynu Gitarzysta w 2011 roku.

Przedstawiamy krótkie muzyczne podsumowanie minionego, 2011 roku na naszej stronie MagazynGitarzysta.pl. Sprawdźcie sami jakie newsowe tematy cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem:


1. Nowa płyta Lady Pank - Maraton

30 maja br. to data premiery najnowszej płyty Lady Pank "Maraton". Ten album to esencja rock'n'rolla i stylu Lady Pank. Mógłby to być ich "Best of...", gdy nie fakt, że zawiera wyłącznie premierowe piosenki.

***

2. Prezerwatywy Slayer

Thrashersi ze Slayer, we współpracy z firmą Durex, wypuścili serię prezerwatyw sygnowanych logo amerykańskiego zespołu.

***

3. Illusion z 'nową' płytą i koncertami

Legendarna formacja Illusion zamierza wydać nową płytę i zagrać kilka koncertów. Jednak jak zapowiada lider zespołu, Tomek Lipnicki, będzie to tylko wydawnictwo typu "The best of..." z kilkoma premierowymi numerami.

***

4. My Riot - pierwszy singiel nowego zespołu Glacy

"Sen" to pierwszy singiel z płyty My Riot, nowego zespołu Glacy, który wraca po czterech latach od wydania ostatniej płyty Sweet Noise.

***

5. Guns N' Roses w przyszłym roku w Polsce!

Jeden z najpopularniejszych na świecie zespołów rockowych, Guns N' Roses, wystąpi 30 czerwca 2012 roku na Stadionie Miejskim w Rybniku. Informacje tą potwierdził zaangażowany w organizację koncertu prezydent Rybnika, Adam Fudala.

***

6. Piotr Rogucki - szczegóły solowej płyty

"Loki - wizja dźwięku" to tytuł solowej płyty  Piotra Roguckiego - wokalisty i frontmana zespołu Coma.

***

7. Przedpremierowy odsłuch płyty My Riot

We wtorek wieczorem, w siedzibie firmy muzycznej EMI w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie fanów z ekipą My Riot. Jak wcześniej zapowiadano 15-tka szczęśliwców z RiotCrew Fan Club odsłuchała cały materiał przygotowany przez zespół. Nie obyło się bez niespodzianek. Magazyn Gitarzysta też tam był.

***

8. Nowy album Korna w klimatach dubstepu?

Muzycy zespołu postanowili zaprosić do współpracy nad swoim nowym krążkiem śmietankę producentów dubstepowych. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale o tym jak brzmi legenda nu-metalu w elektronicznej odsłonie przekonaliśmy się w udostępnionym nie tak dawno utworze "Get Up".

***

9. Hard Rock Heroes Festival - Whitesnake w Polsce

Już 28 listopada w katowickim Spodku prawdziwe święto dla wszystkich miłośników hard rockowych brzmień - Hard Rock Heroes Festival. Główną gwiazdą imprezy będzie angielska formacja Whitesnake.

***

10. Metallica i Lou Reed nagrali wspólnie album

Kilka miesięcy temu Kirk Hammet w kilku wywiadach tajemniczo twierdził, że nowe wydawnictwo zespołu "nie będzie stuprocentową Metalliką". Teraz już wiemy o co mu chodziło. Zapowiadana płyta to owoc współpracy grupy z legendą muzyki jaką niewątpliwie jest Lou Reed.

***

Gorąco zachęcamy również do udziału w naszym corocznym plebiscycie, w którym to właśnie Wy, czytelnicy portalu Gitarzysty, wybieracie najciekawsze muzyczne wydarzenia minionego roku!

Jak zagłosować? Wystarczy do maila skopiować szablon dostępny po TYM ADRESEM i w odpowiednie pola wpisać swoje typy. Pierwsze miejsce jest równoznaczne z dodaniem przez nas pięciu punktów, drugie - trzech, a ostatnie - jednego.

Maile wysyłamy na adres: kubicki@magazyngitarzysta.pl do północy między 19 a 20 stycznia 2012 roku. Wyniki już następnego dnia...

(krn)