Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach WOŚP 2012

Newsy
Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach WOŚP 2012

W ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszeć będzie można również bluesa.

Dokładnie 8 stycznia 2012 roku o godzinie 17.00 w krakowskim Klubie Studenckim "Żaczek", odbędzie się impreza towarzysząca Finałowi tego przedsięwzięcia. Równocześnie jest to kolejna odsłona koncertów, zapowiadających III edycję studenckiego festiwalu Bluesroads.

Zagrają najlepsze krakowskie zespoły bluesowe i około bluesowe:

Hard Times

Hard Times to niezwykłe trio z Krakowa, które udowadnia, że akustyczny blues jest gatunkiem zarówno aktualnym jak i bardzo pojemnym. Na ich repertuar składają się bluesowe pieśni i ragtime’y w autorskich aranżacjach sięgających inspiracją od muzyki hiszpańskiej po afrykański folk, okraszone spontaniczną improwizacją i radością wspólnego muzykowania.
http://www.myspace.com/hardtimesduo

Cheap Tobacco

Zespół Cheap Tobacco rozpoczął swoje działania w czerwcu 2010 roku występem w przeglądzie na Galicja Blues Festiwal w Krośnie. Wraz z biegiem czasu ich kariera zaczęła nabierać tempa, a co za tym idzie wiele  wyróżnień i nagród na różnorakich przeglądach muzycznych i festiwalach.
http://www.myspace.com/cheaptobacco

Dominik Plebanek

Jest wokalistą i gitarzystą fingerstyle’owym specjalizującym się w solowych występach. Jego umiejętność równoczesnego grania melodii, basu i harmonii pozwala mu brzmieć jak cały zespół, mimo że występuje sam. Ma za sobą prawie 100 zagranych koncertów. Jego repertuar zawiera zarówno jego własne kompozycje, jak i szeroką gamę coverów znanych utworów w zaskakujących aranżacjach.
http://www.myspace.com/dominikplebanek

Przytuła & Kruk

To dwóch młodych ludzi, których łączy miłość do żywej muzyki i tradycyjnego, akustycznego bluesa. Od sierpnia 2008 roku z niepohamowanym impetem przebijają się przez kolejne przeglądy i konkursy na wyżyny popularności. Duet zdobywa serca fanów nie tylko muzyką, ale też abstrakcyjnym poczuciem humoru i rozbrajającą bezpośredniością. W trakcie koncertów łączą tradycję z młodzieńczą energią, nadając starej muzyce nową jakość.
http://www.przytulkruka.pl/

Fabryka Zabawek

Projekt powstał pod koniec roku 2010 jako duet tworzony przez Damiana Skórę i Marcina Dyjaka. Utwory, w większości, miały charakter instrumentalny. W październiku 2011 skład zasiliła Ela Łuszczakiewicz. Od tej pory trio to połączenie śpiewu, fingerstyle i harmonijk ustnej. Zespół kładzie nacisk przede wszystkim na autorskie utwory dołączając do tego własne aranże popularnych standardów muzyki jazzowej i pobocznych.

Monkey Business

Krakowska grupa grająca bluesa. Oficjalny start w karierę to rok 1985. M.B. dzielił sceny najlepszych polskich klubów i festiwali z takimi wykonawcami jak Tadeusz Nalepa z zespołem, Dżem z Ryśkiem Riedlem, Easy Rider braci Wodzińskich i wielu innych.
http://www.monkeybusiness.pl/

L’Orange Electrique

L’Orange Electrique to młoda, świeża formacja z Krakowa. Trzon zespołu tworzą Paweł Czajkowski i Michele Cuscito - wokalista i harmonijkarz  prosto z Włoch. Ten duet chyba na stałe przyrósł do brytyjskiego bluesa oraz fali psychodelicznego rocka. Twórczość grupy opatrzona jest kosmopolitycznym podejściem do poszczególnych instrumentów i utworów, a także opiera się na zabawie i swobodzie muzyków.
http://www.myspace.com/lorangeelectrique

8 i 3/4

Akustyczny duet założony przez rodzeństwo Magdę i Bartka Stawiarz, w klubie Żaczek wystąpią w poszerzonym składzie z harmonijkarzem ustnym Łukaszem Pietrzakiem. Ciężko jest zdefiniować ich muzykę, jest w niej pop, muzyka drogi, blues... wszystko to co przyjdzie im akurat do głowy. W repertuarze znajdują się własne utwory a także standardy.

W trakcie koncertu przed klubem Żaczek odbędzie się Fire Show.

Po koncertach zapraszamy na jam session! W trakcie wspólnego grania, zaplanowano aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizatorami przedsięwzięcia są:

- Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej "Bluesroads"
- Sztab Wielkiej Orkiestry przy  Gazecie Krakowskiej
- Klub Żaczek
- Fundacja Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego "Bratniak"

Patronem Honorowym imprezy jest Konsul Stanów Zjednoczonych USA w Krakowie Allen Greenberg. Partnerem imprezy jest Sztab Wielkiej Orkiestry przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

8.01.2012
Klub Żaczek, ul. 3 Maja 5, Kraków

godz. 17:00
wstęp wolny

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydarzenia.