Beatlesi po latynosku czyli The Beatles Nova we Wrocławiu

Newsy
Beatlesi po latynosku czyli The Beatles Nova we Wrocławiu

W marcu we Wrocławiu Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia zagrają piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach na gitarę i dwa głosy.

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert promocyjny najnowszej płyty polsko-brazylijskiego duetu Grażyny Auguścik i Paulinho Garcii pt. "The Beatles Nova". To już trzecia ich wspólna płyta. Znalazły się na niej piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach - na gitarę i dwa głosy. W trakcie koncertu oprócz piosenek Beatlesów Grażyna i Paulinho wykonają również inne - najpiękniejsze utwory ze swojego repertuaru. Koncert odbędzie się 5 marca 2012 r. w urokliwych wnętrzach Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia:

"Nasza muzyka z "krainy łagodności" uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce - melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy."

5.03.2012 godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

bilety:
100 zł - I miejsca,
75 zł - II miejsca,
50 zł - III miejsca,
35 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Grażyna Auguścik jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty "Sunrise Sunset" w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku rąk Philla Collinsa i Alla. Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu.

Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Współpracowała z artystami takimi jak : Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i wielu innych.

Paulinho Garcia urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet "Two for Brazil". Garcia regularnie koncertuje również z wyśmienita flecistką Julie Koidin, wspolpracował z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wielu innymi. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich.