Nowa optyka Ketha

Newsy
Nowa optyka Ketha

Drugi album grającej eksperymentalny metal grupy Ketha, “2nd Sight", ukaże się w styczniu nakładem niezależnego labelu Instant Classic.

Płytę, wraz z cyfrowym bonusem, można już zamawiać za pośrednictwem strony http://instant-classic.8merch.com. W sieci zadebiutował też promujący wydawnictwo utwór “Blackpool".

Album, będący następcą “III-ia" z 2009 roku, został zarejestrowany w Spaart Studio w Boguchwale i Tone Industria Studio w Warszawie. Miks jest dziełem Piotra Łukaszewskiego (Red Studio), a za mastering odpowiada Szymon Czech. Całość ukaże się w efektownym digipacku, limitowanym do 500 sztuk.

"Zależało mi na większej spójności całego materiału" - mówi o “2nd Sight" wokalista i gitarzysta mrtrip. - "Na dość wczesnym etapie wiedziałem, że poszczególne numery powinny "wychodzić" z siebie jeden po drugim i tworzyć całość. Nie znajdziecie tutaj przypadkowych patentów, a same utwory są mocno przemyślane i bardziej transowe".

"Nie mieliśmy łatwo podczas tworzenia tego albumu, ale teraz, mając w rękach jego ostateczną wersję, wiemy, że nasz wysiłek się opłacił" - przyznaje mrtrip. Pytany dlaczego wybór padł na niewielką wytwórnię, odpowiada: - "Paradoksalnie wydaje nam się, że grając taką muzykę, z małym wydawcą zyskamy więcej. Instant Classic zaskoczyli nas możliwościami umieszczenia “2nd Sight" praktycznie w każdym sklepie cyfrowym, na czym bardzo nam zależało. Mamy też nadzieję, że pociągniemy współpracę dalej i wydamy w przyszłości winyl."

Do preorderów dołączany jest wyjątkowy bonus, który nie znajdzie się na wersji CD. To plik mp3 z remiksem utworu “take 1". "Jego autorem jest Paweł z The Bumelants, którzy są znani z zupełnie innej muzyki - przerobili nie tak dawno parę songów Mieczysława Fogga i nieźle tym narozrabiali" - tłumaczy mrtrip. - "To początek naszego szerszego planu uwolnienia śladów z płyty i złożenia w przyszłości czegoś na kształt zbioru remiksów."

Na początku roku w sieci zadebiutuje teledysk promujący “2nd Sight".

Foto: Mateusz Młyniec