Wspólne koncerty Proletaryat i Skowyt - konkurs

Newsy
Wspólne koncerty Proletaryat i Skowyt - konkurs

W najbliższym czasie stęsknionych mocnych wrażeń fanów w Otwocku i Ostródzie czeka solidna porcja rocka. Na wspólnych koncertach pojawią się tam bowiem Proletaryat oraz Skowyt.

Zespołu Proletaryat chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej, 13 płyt i prawie tysiąc zagranych koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju i jedna z tych kapel, które wytyczały nowe szlaki w muzyce. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością, a każda z nich jest szczególna i przełomowa. Zespół powstał w Pabianicach 20 lat temu z inicjatywy Tomasza Olejnika, Darka Kacprzaka i Jarka Siemienowicza.

Pierwszy spektakularny sukces odnieśli na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w roku 1989 gdzie zdobyli aż trzy nagrody - publiczności, organizatorów i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: Proletaryat i Proletaryat II.  Kolejne krążki- Czarne Szeregi (1993), IV (1994), Zuum (1996) oraz Made in U.S.A. (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza formacji. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność. Pomiędzy tymi studyjnymi płytami zespół wydał też dwa albumy koncertowe i kompilację The Best of ... Po kilkuletniej przerwie Proletaryat w 2006 roku wydaje albumy ReC i Recycling. Proletaryat aktualnie promuje nową płytę pt. "Prawda", która ukazała się we wrześniu 2010 nakładem Universal Music Polska.

Obecnie zespół tworzą:
Tomasz Olejnik - vocal
Dariusz Kacprzak - gitara basowa
Wiktor Daraszkiewicz - gitara
Robert Hajduk - perkusja

http://www.proletaryat.com.pl

Chociaż Skowyt jest obecny na muzycznych scenach od kilku lat, to ich debiut płytowy miał miejsce dopiero w tym roku. 1 grudnia nakładem wydawnictwa Ars Mundi, w sklepach muzycznych w całym kraju ukazał się ich album "Achtung, Polen!". Twórczość Skowytu charakteryzuje się bezkompromisową postawą, wyraźnym i bardzo krytycznym przekazem oraz mocnymi, punkrockowymi riffami. Na płycie znalazło się 11 utworów, których motywem przewodnim jest walka o wolność oraz o prawo do własnego zdania. Ich koncerty są zawsze bardzo energetyczne i spontaniczne. W tym roku Skowyt z powodzeniem występował m.in. na APSurdaliach, Ursynaliach, a także na węgorzewskim 7Festival.

http://pl-pl.facebook.com/Skowyty

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym albumu "Achtung, Polen!".

Dla naszych Czytelników mamy po 3 podwójne zaproszenia na każde wydarzenie - decyduje kolejność zgłoszeń. Wystarczy wysłać maila na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl i wskazać, które miasto wybieracie. Termin - czwartek godz. 14:00

Rozwiązanie konkursu:

Na koncert wybiorą się:

Adrian Sidor (Otwock)
Łukasz Stępnicki (Otwock)
Michał Pepłoński (Otwock)
Mateusz Balkiewicz (Ostróda)
Zuzanna Bandurska (Ostróda)
Kuba Janczewski (Ostróda)

Gratulujemy!


16.12.2011
Otwock - Klub SMOK
ul. Warszawska 11/13
Proletaryat, Skowyt
wstęp od: 19.00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)

17.12.2011
Proletaryat, Skowyt, Stopklatka
Ostróda - Klub muzyczny LUIS
ul. Jaracza 2
wstęp od: 19.00
bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)