Colin Bass w Polsce

Newsy
Niezwykły koncert grupy Robinson - Bass - Clement można było obejrzeć 30 maja w warszawskiej Progresji. "Camel members and Camel songs", czyli dwóch muzyków legendarnego Camela w prog-camelowskim repertuarze.

Człowiek, którego natura nie przez przypadek obdarzyła takim nazwiskiem, rozpoczął swoją przygodę z Camelem w 1978 roku, już jako doświadczony muzyk. Grając na basie basista nagrał z zespołem dwa kolejne albumy oraz dał szereg koncertów m. in. w Japonii i Europie. W 1981 odszedł chwilowo z grupy i kontynuował solową działalność w Paryżu. Dołączył z powrotem do grupy w 1984 roku, w czasie ich trasy koncertowej. Po roku 1984 Camel zawiesił działalność na prawie osiem lat. W międzyczasie Colin Bass grał z londyńską grupą African band Orchestra Jazira i w 1985 roku dołączył do grupy 3 Mustaphas 3 jako Sabah Habas Mustapha. Od roku 1991 często powracał do zreaktywowanego Camela, a od 1997 jest na stałe związany z zespołem. {IMG:colin1_4062008.jpg}

Oprócz działalności w zreaktywowanym Camelu Colin Bass jest też częstym gościem w Polsce, gdzie daje solowe koncerty m.in. wspólnie z Józefem Skrzekiem oraz zespołem Quidam. W 1998 roku nagrał wspólnie z Wojciechem Karolakiem i polskimi muzykami płytę An Outcast Of The Islands. W 2002 współpracował z polską grupą Amarok przy nagrywaniu ich płyty Neo Way. {IMG:colin2_4062008.jpg}

Na koncercie udowodnił, jak dobrym jest basistą i jak progresywnie i ciekawie można "odnowić" rockowe klasyki. Oprócz utworów Camela można było usłyszeć utwory Princea. W rozmowie z "Gitarzystą" poprosił byśmy trzymali kciuki za zdrowie Andrew Latimera, który jest świeżo po operacji przeszczepu szpiku kostnego.
Bass na stałe mieszka w Berlinie. Prowadzi tam radiowe audycje muzyczne. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych i światowych trasach koncertowych. Trasa koncertowa została zorganizowana przez Agencję Handlowo - Artystyczną Oscar z Poznania. Dziękujemy również klubowi Progresja za umożliwienie obejrzenia tego koncertu.

{IMG:colin2_4062008.jpg}{LINK:www.oskar-cd.com.pl}

{LINK:www.progresja.com}

(T. J.)