Vagitarians w finale Pepsi Rock Battlefield 2011

Newsy
Vagitarians w finale Pepsi Rock Battlefield 2011

Vagitarians vs. Not In Paris - tak wygląda skład wielkiego finału konkursu dla młodych zespołów Pepsi Rock Battlefield 2011.

Finał odbędzie się 27 grudnia 2011. Podczas imprezy gościnnie wystąpi formacja The Car Is On Fire.

Tego wieczora na scenie zobaczymy 2 kapele, które pokonały swoich przeciwników w poprzednich 2 etapach konkursu. O dotychczasowym zwycięstwie zespołów decydowali fani biorący udział w głosowaniu sms-owym. Podczas Wielkiego Finału, laureata wybierze jury w składzie: Tomasz Kasprzyk (Szef Muzyczny Antyradia), Piotr "Gutek" Gutowski (wokalista Indios Bravos) oraz Jacek Szabrański (wokalista i gitarzysta The Car Is On Fire). Formacja, która zwycięży zagra samodzielny koncert w Hard Rock Cafe w przyszłym roku i otrzyma nagrody rzeczowe od sponsorów. Imprezę uświetni występ specjalnego gościa - formacji The Car Is On Fire.

27.12.2011
Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00

Bilety:
10 zł (przedsprzedaż)
15 zł (w dniu koncertu)

Vagitarians

Vagitarians powstał w roku 2008. Pewnego dnia kilku młodzików z podwarszawskich okolic zebrało się w celu stworzenia muzyki, która w Polsce dopiero stawała się popularna. Mowa o szeroko pojętym gatunku stoner/sludge, który określa takie kapele jak Down, Corrosion of Conformity, Orange Goblin, Eyehategod czy Alabama Thunderpussy. Vagitariansi póki co nie mogli jednak ukryć, ba! nawet nie chcieli ukrywać, iż główną inspiracją dla ich twórczości jest nowoorleańska supergrupa Down. W takich klimatach powstawały pierwsze kompozycje zespołu, które zostały uwiecznione na pierwszej demówce, wypuszczonej jednak dopiero w połowie roku 2009. Słowo 'dopiero' nie występuje tutaj przypakowo, albowiem już wówczas zespół zaczął kierować się w stronę muzyki bardziej urozmaiconej, niż proste, post-sabbathowskie riffy.

Przez ostatnie dwa lata Vagitarians dali szereg koncertów w Warszawie i w okolicach, u boku takich polskich zespołów jak Blindead, Fifty Foot Woman, Belzebong, J.D. Overdrive oraz zagranicznych Incoming Cerebral Overdrive, Pyramido, Lucky Funeral. Uczestniczyli w większości edycji Stoner Ceremony, w tym także najsłynniejszej edycji numer II, która odbyła się w warszawskim klubie Progresja pod koniec 2009 roku. Aktualnie kończą prace nad nagrywaniem nowych utworów, które nie dość, że pokażą adekwatne do koncertowego repertuaru oblicze zespołu, to także zostaną wypuszczone na dwóch splitach.

Not In Paris

Not In Paris to zespół, który od jesieni 2010 roku zdecydowanym krokiem wchodzi na sceny warszawskich klubów. W październiku grupa wydała swoje pierwsze demo zatytułowane "Neony", od razu zaczęła też koncertować. Ich występy cechuje entuzjazm oraz ogromna energia.

Muzyka Not In Paris czerpie ze starego, dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych, ale złamana jest pokaźną dawką współczesnego brzmienia. Dobre teksty, ciekawe aranżacje i emocjonalny wokal składają się na utwory, które krzykliwie pobudzają ciało lub lirycznie głaszczą duszę. Zespół występuje w składzie: Przemysław Baryła (gitara rytmiczna), Bartosz Bęgowski (wokal), Paweł Decyk (gitara basowa), Marcin Dylewski (perkusja), Jakub Wojnowski (gitara solowa).