dEUS w marcu dwa razy w Polsce

Newsy
dEUS w marcu dwa razy w Polsce

Agencja koncertowa Go Ahead oraz PW Events mają zaszczyt zaprosić na dwa koncerty symbolu belgijskiej alternatywy gitarowej grupy dEUS.

Zespół pojawi się 7 marca we wrocławskim klubie Firlej oraz dzień później - 8 marca w warszawskim klubie Proxima. Oba występy w ramach cyklu Hortex:Sounds!

dEUS to oryginalny, oparty na ciężko pracujących gitarach, ale urozmaicony partiami skrzypiec indie rock. Zespół porównywany jest często do takich gigantów muzycznego podziemia jak Frank Zappa, Tom Waits czy Captain Beefheart. Podczas trasy koncertowej Belgowie promować będą swoje najnowsze wydawnictwo - płytę "Keep You Close", która ukazała się we wrześniu tego roku.

7.03.2012
Firlej / Wrocław

godz. 20:00

bilety:
60 zł (przedsprzedaż)
70 zł (w dniu koncertu)

do nabycia: Rocky Shop (Wrocław, DH Feniks), Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), Pwevents.pl

8.03.2012
Proxima / Warszawa

godz. 20:00

bilety:
69 zł (przedsprzedaż)
79 zł (w dniu koncertu)

do nabycia: ticketpro.pl, eventim.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertów.

dEUS - to jedna z ciekawszych niezależnych formacji na scenie europejskiej założona w 1989 roku w Antwerpii, w Belgii.

Początkowo zespół rozpoczął swoją karierę jako "cover band", ale wkrótce zaczął pisać własny materiał, w którym można było odszukać wpływy folku, punku poprzez jazzu i w końcu rocka progresywnego. Już w 1992 r. wytwórnia Island Records zaproponowała dEUS kontrakt płytowy. Debiutancki album "Worst Case Scenario" ukazał się w 1994 r. Po jego wydaniu zespół był często porównywany do takich muzycznych gigantów jak Frank Zappa, Tom Waits czy Captain Beefheart.

Kolejna płyta "In a Bar, Under the Sea" wydana została dwa lata później, a "The Ideal Crash" (1999) sprawiła, że od wydania debiutu łączna ilość sprzedanych albumów na całym świecie wynosiła ponad 750.000 egzemplarzy. Albumami tymi Belgowie nawiązali równorzędny dialog z tym, co się wówczas działo w amerykańskim indie rocku oraz opanowanej przez brit pop Wielkiej Brytanii. Ostatni krążek "Keep You Close" ukazał się 19 września 2011, osiągając w pierwszym dniu sprzedaż ponad 10 000 egzemplarzy.

Dyskografia:

Worst Case Scenario (1994)
In a Bar, Under the Sea (1996)
The Ideal Crash (1999)
Pocket Revolution (2005)
Vantage Point (2008)
Keep You Close (2011)

Obecny skład zespołu:

Tom Barman - śpiew, gitara
Klaas Janzoons - instrumenty klawiszowe, skrzypce
Stéphane Misseghers - perkusja
Alan Gevaert - gitara basowa
Mauro Pawlowski - gitara, śpiew