Warsztaty fingerstyle Piotra Słapy w GuitarSchool.pl

Newsy
Warsztaty fingerstyle Piotra Słapy w GuitarSchool.pl

Z przyjemnością zapraszamy na grudniowe warsztaty fingerstyle naszego zaprzyjaźnionego redaktora, Piotra Słapy. Odbędą się one 3 grudnia w warszawskiej szkole GuitarSchool.pl i skierowane są zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych gitarzystów.

Fingerstyle to najbardziej widowiskowa i jednocześnie wymagająca technika gry na gitarze. Doświadczony gitarzysta fingerstyle z powodzeniem może zastąpić cały zespół jako "one-man-band".

PROWADZENIE: Piotr Słapa

Piotr Słapa jest czołowym przedstawicielem gitary akustycznej i fingerstyle w Polsce. Swoje umiejętności doskonalił w światowej stolicy muzyki country - Nashville w USA. W 2007 uczestniczył w legendarnym festiwalu gitary fingerstyle Chet Atkins Appreciation Society.

W 2010 został zaproszony na scenę jako gość samego Tommy'ego Emmanuela na 13. Wrocławskim Festiwalu Gitarowym 2010. Zdobywca nagrody specjalnej równoważnej z I miejscem w najbardziej prestiżowym konkursie gitarowym w Polsce - "Guitar City". Po raz pierwszy w historii festiwalu i konkursu pierwszą nagrodę otrzymał solista.

Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu gitary akustycznej Acoustic Guitar Show oraz konkursu Acoustic Guitar Battle. Twórca największego polskiego portalu gitarzystów akustycznych - fingerstyle.pl

Od marca 2008 roku wykładowca gitary akustycznej w Magazynie Gitarzysta.

TERMIN: 3 grudnia (sobota), g.15:00

MIEJSCE: Warszawska szkoła gitary GUITARSCHOOL.PL
Al. Niepodległości 159/ Lokal 129 (Metro Pole Mokotowskie)
02-555 Warszawa
tel: 533 500 506
533 500 507
kontakt@guitarschool.pl
www.guitarschool.pl

Zagadnienia poruszane na warsztatach:

  • Nauka i analiza utworów największych mistrzów - Tommy Emmanuel, Chet Atkins, Andy Mckee, Don Ross, Jerry Reed, Merle Travis, Doyle Dykes, Tuck Andress i wielu innych.
  • Umiejętność niezależnej pracy kciuka oraz wykonywania w tym samym czasie partii basowych/rytmicznych razem z melodią.
  • Techniki gry w fingerstyle - kostkowanie, kostkowanie hybrydowe, bare fingers, boom chic, walking bass lines, tapping, uderzenia perkusyjne.
  • Poruszanie się w strojach alternatywnych, tworzenie własnych strojów.
  • Komponowanie oraz aranżowanie znanych piosenek na gitarę akustyczną solo.
  • Techniczna wiedza o gitarze akustycznej - ustawienie instrumentu do stylu fingerstyle, gitara akustyczna pod elektroniką, nagłośnienie instrumentu na scenie, praca nad dobrym dźwiękiem.

Udział jest BEZPŁATNY. Nie zapomnijcie zabrać własnego instrumentu!

(krn)