Back to The Ocean w studio SP TV

Newsy
Back to The Ocean w studio SP TV

W niedzielę 13 listopada odbędzie się kolejny z cyklu cotygodniowych koncertów odbywających się w studiu SP TV i transmitowanych na żywo w internecie - tym razem zagra zespół Back to The Ocean.

Co tydzień o godz. 20:00 w naszym studio zagrają ciekawi muzycy, a ich występ będzie można obejrzeć na żywo na stronie http://www.sptv.com.pl

Back To The Ocean - wokalistka, gitarzystka i songwriterka. Finalistka tegorocznych międzynarodowych konkursów dla songwriterów - 2011 Indie International Songwriting Contest oraz Show Me The Music Songwriting Contest. Razem z zespołem otrzymała Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dla Najlepszego Basisty na Rockautostradzie 2011 a także Nagrodę Publiczności, III miejsce w głosowaniu jury oraz Nagrodę Specjalną od zespołu Dżem (piano Kawai) na V Festiwalu im. Bergera w Kaliszu. Finalistka łódzkiego Nordland Art. Festiwal.

W marcu tego roku wydała swój debiutancki maxi-singiel "Yes, You Are The Sun". Tytułowa piosenka jest obecnie emitowana w wielu stacjach radiowych i  znalazła się również na składance Megatotal. Kolejny utwór z płytki "Snow and Rain" dostał się do finału Show Me The Music Songwriting Contest a ostatni utwór "But You Can Believe My Lies" znalazł się w pierwszej dziesiątce 2011 Indie Music Songwriting Contest.

Agnieszka przez kilka lat była frontmanką warszawskiej formacji Humbert Humbert, która z powodzeniem występowała na stołecznych estradach (m.in. Riviera Remont, Proxima), w telewizji (Rower Błażeja, Srefa P.) oraz supportowała takie gwiazdy sceny rockowej, jak Perfect, O.N.A. czy Bohema. Do największych sukcesów HH należała wygrana w konkursie Radiostacji i "Gazety Wyborczej" na najlepszy kawałek zawierający tekst "Co jest grane?".

Po kilku latach liderowania HH Agnieszka odeszła z zespołu i skupiła się na autorskiej muzyce. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. W maju oraz lipcu 2009 jej utwór "Yes, You Are The Sun" dostał się do finałowej piętnastki miesięcznej rundy prestiżowego międzynarodowego konkursu songwriterskiego "Song Of The Year". Również dzięki tej piosence Back To The Ocean została wypatrzona przez amerykańską wytwórnię Quickstar Production, która umieściła "Yes, You Are The Sun" na składance "Rise Up, vol. 3" prezentującej najciekawsze debiuty 2009 r. Składanka dostępna jest m.in. na itunes.apple.com oraz amazon.com.

Back To The Ocean z zespołem często koncertuje w warszawskich klubach. Emocjonalne występy, łatwy kontakt z publicznością i piękna muzyka opatrzona poruszającymi tekstami to jej muzyczna wizytówka. W najbliższym czasie będzie można ją zobaczyć i usłyszeć podczas transmitowanego na żywo koncertu w studiu SP Records (13.11) i w kaliskim klubie "Pod Muzami" (24.11) oraz usłyszeć w audycji Made in Poland w kaliskim Radiu Centrum (24.11).

Cały czas można też głosować na utwór "Yes, You Are The Sun" na Trójkowej liście przebojów lp3.polskieradio.pl oraz na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

Obecny skład zespołu:
Agnieszka Olszewska - Kaczmarek - voc., gitara akustyczna
Joana "Fela" Felczak - perkusja, perkusjonalia
Dominika Bienias - skrzypce
Maciej Adamczyk - git.basowa
Jacek Prokopowicz- instr. klawiszowe