Dwa koncerty Mars Red Sky i Elvis Deluxe

Newsy
Dwa koncerty Mars Red Sky i Elvis Deluxe

Już w przyszłym tygodniu Francuzi z Mars Red Sky w towarzystwie stołecznego Elvis Deluxe zagrają w Poznaniu i Warszawie.

18.11.2011 - Poznań
Mars Red Sky + Elvis Deluxe + The Chainguns


Miejsce: Klub Reset, ul. Bóżnicza 5, Poznań
Start: 20:00
Bilety: 15 zł

19.11.2011 - Warszawa
Mars Red Sky + Elvis Deluxe + Satellite Beaver


Miejsce: Klub Chwila, ul. Ogrodowa 31/35, Warszawa
Start: 19:00
Bilety: 15 zł

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertów.


Mars Red Sky (stoner/psychedelic, Bordeaux, Francja)

Pewnego zimowego wieczoru w 2007 roku, gitarzysta Julien Pras i basista Jimmy Kinast spotkali się w małym klubie w Bordeaux na koncercie math-rockowego duetu Berlin vs Brooklyn. Czekała tam na nich ogromna niespodzianka: za perkusją, Benoît Busser był doskonałym połączeniem Johna Bonhama i Todda Trainera. Porwani jego grą, Julien i Jimmy zaczęli myśleć o zespole, który mogliby stworzyć w trójkę, urzeczywistniając tym samym swoje muzyczne fantazje. Julien Pras był wtedy zajęty promocją piątego albumu popowej grupy Calc, lecz marzył o hałaśliwej psychodelii z Big Muffem i przytłaczającym gitarowym pogłosem. Jimmy Kinast, który w latach 90-tych udzielał się w kilku zespołach noise-popowych, podzielał jego pragnienia.

Nie trzeba było długo czekać, aby Benoît i Julien zabrali się do pracy. Po trzech radosnych i produktywnych próbach (powstały wówczas dwa utwory), Jimmy dołączył do nich na basie. Z ich wspólnej obsesji na punkcie brzmień lat 70-tych, od Black Sabbath i Led Zeppelin, po współczesnych przedstawicieli gatunku, takich jak Dead Meadow czy Witch, zrodziło się Mars Red Sky... Chemia, jaka wytworzyła się między nimi sprawiła, że trio coraz szybciej komponowało nowe utwory. Jimmy i Julien zaczęli dzielić między sobą obowiązki wokalne, dzięki czemu ich muzyczny świat, oparty na strojeniu dobre pół tuzina półtonów poniżej normy, stał się ciężki i eteryczny zarazem. Zachęceni niebywale entuzjastycznym odbiorem ich pierwszych koncertów w Bordeaux postanowili zarejestrować zebrany do tej pory materiał. Na ten cel wybrali prawdziwie magiczne miejsce - hiszpańską pustynię Bardenas, a nad realizacją nagrań i miksowaniem czuwał Pierre Fillon. Debiutancki album "Mars Red Sky" ukazał się 11 kwietnia 2011 roku, a bordoskie trio wyruszyło na podbój europejskich klubów. Do tej pory dzielili scenę m.in. z Killing Joke, Earth, A Place To Bury Strangers czy Shannon Wright, wystąpili także na czołowych europejskich festiwalach - Sziget i Eurockéennes.
www.marsredsky.com
www.facebook.com/marsredskyband

Elvis Deluxe (stoner/psychedelic/garage, Warszawa)

Elvis Deluxe rozpoczął swoją podróż dziewięć lat temu jako projekt przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do inspirowanego latami 60-tymi stoner rocka. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał "Lazy" - bardzo dobrze przyjęty album o tytule adekwatnie opisującym zarówno podejście członków zespołu do tak zwanej rzeczywistości, jak i samą muzykę. Woda w Wiśle płynęła, chłopcy koncertowali i w końcu nadszedł czas na ujawnienie tego, co zrodziło się w ich głowach u schyłku pierwszego dziesięciolecia XXI wieku.

Do stworzenia nowej płyty - "Favourite State of Mind" - podeszli w sposób bezkompromisowy, brzmienie stało się przestrzenne i szlachetne, do nieoczywistych aranżacji gitarowych dołączył zróżnicowany, wielowymiarowy wokal, a inspiracje brzmieniowe i kompozycyjne sięgnęły od The Who i The Kinks, przez Davida Bowie i T. Rex, po Dead Kennedys i Turbonegro. Udało się to osiągnąć dzięki nieortodoksyjnemu podejściu do technik nagraniowych i eksperymentom brzmieniowym mogącym przyprawić o nerwowy ślinotok niejednego purystę. Zespół nagrał płytę łamiącą współczesny trend produkowania gitarowego grania w sposób popowy, używając do tego tradycyjnych metod rodem z lat 80-tych ubiegłego stulecia. Efektem jest mocny rockowy cios w szczękę, po którym w głowie długo jeszcze będą rozbrzmiewały boskie dźwięki Elvis Deluxe. Wydany 11 kwietnia nakładem Harmony Records album "Favourite State of Mind" zebrał znakomite recenzje w kraju i za granicą i zapewnił zespołowi występy m.in. na Asymmetry Festival i austriackim Transmitter Festival.
www.facebook.com/elvisdeluxe
www.soundcloud.com/elvisdeluxe

Satellite Beaver (stoner/grunge, Warszawa)

Pierwsza wizyta Satelitarnego Bobra na planecie Ziemia miała miejsce Anno Domini 2008. Nikt wtedy nie przypuszczał, że wielkimi krokami zbliżała się prawdziwa bobermorfoza. Po przetasowaniach personalnych na początku 2009 roku zespół zyskał nie tylko na wadze, ale i ciężarze samej muzyki. Z rozmachem i stylowo gra ciężki, górniczy rock, przez jednych zwany stonerem, przez innych grunge. Satelitarny Bóbr stara się być jednak anty-definiowalny. Załoga szykuje się do zrobienia czegoś wielkiego - gdy to nastąpi, nic i nigdy nie będzie już takie samo.
www.facebook.com/satellitebeaver
www.satellitebeaver.bandcamp.com

The Chainguns (stoner metal, Poznań)
www.facebook.com/thechainguns
www.thechainguns.wordpress.com