Francuski desant podczas Asymmetry 4.0

Newsy
Francuski desant podczas Asymmetry 4.0

Znamy kolejne zespoły, które zagrają na przyszłorocznej edycji Asymmetry Festival w dniach 3-5 maja 2012 roku.

Wrocławski Firlej, producent imprezy, zadbał o asymetryczną reprezentację Francji. Na jednej z czterech scen w Browarze Mieszczańskim zaprezentuje się multiinstrumentalny Igorr, nieprzewidywalne My Own Private Alaska, elektroniczny Niveau Zero oraz hardcorowe Celeste. Dla większości zespołów będzie to pierwszy kontakt z polską publicznością.

Mimo zawieszenia przez festiwal polskiej edycji konkursu Neuro Music organizatorzy przygotowali maksymalnie sześć miejsc dla projektów chcących zaprezentować się publiczności Asymmetry. Już od tej chwili artyści chcący zasilić lineup festiwalu mogą nadsyłać zgłoszenia. Szczegóły dotyczące naboru, regulamin oraz kartę aplikacyjną dla zespołu można znaleźć na stronach: www.asymmetryfestival.pl oraz www.firlej.wroc.pl/program/2012.html.

Igorrr

Igorrr to pseudonim Gautier’a Serre, francuskiego multiinstrumentalisty oraz kompozytora szeroko pojętej muzyki elektronicznej. "Wyobraźcie sobie kościelnego organistę, który oszalał i nauczył się growlować, a spece od komputerowej obróbki nauczyli się grać na perkusji w rytmie Slipknota, używając mechanicznych bębnów a'la Venetian Snares. Igorrr jest właśnie kimś takim." - tak pisze o nim Dmitry Quarck z soundproector.com.
www.myspace.com/igorrrrrrrrrr

My Own Private Alaska

My Own Private Alaska to francuskie trio, którego nie sposób zaszufladkować. Tworzą nowe horyzonty, gdzieś między Chopinem, Nirvaną, a Danny’m Elfmanem.
www.myspace.com/myownprivatealaska

Vladimir Bozar'N'Ze Sheraf Orkestär

Kiedyś powiedziano o nim, że jest “wyimaginowanym podmiotem absurdu". I… to stwierdzenie jest doprawdy sensowne. Kiedy tylko zobaczymy jak kolorowy muzyczny gulasz tworzy ta latorośl twórczości Franka Zappy i Secret Chiefs 3. Łączy w sobie metal, punk, połamany jazz, muzykę klasyczną i elektroniczne peryferie. To wszystko umieszczone zostaje gdzieś w jego folkowej, cygańskiej kulturze.
www.myspace.com/vladimirbozar

Niveau Zero

Pierwsze muzyczne kroki Frederic Garcia stawiał jako hardcorowy basista. Tym większe zdziwienie budzi fakt, że dziś jego nazwisko wymieniane jest jako jedne z najważniejszych na francuskiej scenie elektronicznej. Jego muzyka łączy w sobie wpływy dubstepu, hardcore, metalu, a nawet hip-hopu. W 2008 roku na festiwalu Printemps de Bourges został wyróżniony nagrodą "najlepszej, nowej twarzy elektroniki".
www.myspace.com/niveau0

Celeste

Celeste to coś więcej niż morczny post-hardcore, sludge czy doom metal na najwyższym poziomie. Ich muzyka podejmuje ważne dla współczesnego świata tematy społeczne i robi to całkowicie poważnie. Ich koncerty odbywają się w całkowitej ciemności, zespół używa jedynie latarek czołowych i stroboskopu, co dodaje tym wydarzeniom cech spektaklu.  Obszerniejsza zapowiedź w wypadku tego zespołu nie jest potrzebna, Francuzi bronią się sami.
www.myspace.com/unhiverdeplus

Przypominamy, że Asymmetry Festival 4.0 odbędzie się w dniach 3,4,5 maja 2012 roku. Sceną asymetrycznych spotkań po raz pierwszy będzie Browar Mieszczański. Wcześniej ogłoszone nazwy zespołów, które wystąpią we Wrocławiu to Amenra i Aethenor.