Rolling Stones i Scorsese

Newsy
"I know, it's only rock&roll, but I like it!" śpiewali Stonesi w latach siedemdziesiątch. Tę starą prawdę stara się pokazać Martin Scorsese w swoim najnowszym dokumencie o zespole. Zobacz trailer

The Rolling Stones - fenomen kulturowo-socjologiczny, najpopularniejszy zespół muzyki rockowej, którego twórczość wywarła znaczny wpływ na wszystkich gitarzystów w ostatnich czterdziestu latach. Powstał, jak zresztą wszystkie najciekawsze pomysły rockowe, po przypadkowym spotkaniu dwóch kolegów: Micka Jaggera oraz Keitha Richardsa. W 1960 roku, w Dartford pod Londynem, założyli bluesowy band. Dalej poszło jak po maśle. Koncerty, sława, dziewczyny, wielkie pieniądze. Zespół zrobił blisko 50 płyt, nagrał kilka nieśmiertelnych riffów, parę kiczowatych ballad i wciąż koncertuje, nagrywa i świetnie się bawi.

{IMG:scorsese_2_19052008.jpg}
Zdjęcie pochodzi z IMDB.com

Martin Scorsese, którego nie trzeba przedstawiać, postanowił zrobić dokument o zespole. "W blasku świateł" to relacja z koncertu, przerywana materiałem zza kulis, rozmowami z muzykami i członkami obsługi technicznej. Martin Scorsese chciał pokazać Rolling Stonesów w zupełnie innym świetle. Kręcąc w słynnym Beacon Theater w Nowym Jorku jesienią 2006, reżyser "Taksówkarza" zgromadził ekipę największych fachowców, aby uchwycić wielką siłę legendarnego zespołu.
Poniżej przedstawiamy trailer filmu: