Patricia Barber na Ethno Jazz Festival

Newsy
Patricia Barber na Ethno Jazz Festival

Pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej wystąpi we Wrocławiu w ramach jesiennej edycji Ethno Jazz Festiwal 2011.

Wrocławska publiczność miała okazję do podziwiania talentu Particii Barber w roku 2004 podczas 40. Festiwalu Jazz nad Odrą.

Patricii Barber udało się połączyć najwyższy poziom artystyczny z uznaniem zarówno krytyki jak i publiczności. Jej cudowny głos czaruje świat już od 20 lat. Muzykę artystki cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji.

Jej debiut płytowy z prawdziwego zdarzenia - album "A Distortion of Love" - nastąpił dopiero w 1992. Dwa lata później artystka wydała drugą płytę - "Café Blue". Był to przełomowy moment w jej karierze. Barber dostała za niego szereg nagród, została też uznana przez wpływowy magazyn Down Beat za najbardziej utalentowaną wokalistkę młodego pokolenia. Od 1994 regularnie występuje w słynnym Green Mill Club.

Kolejne albumy, "Modern Cool" (1998), "Companion" (1999), "Nightclub" (2000) i "Verse" (2002), ugruntowały pozycję Patricii Barber na światowej scenie jazzowej.

W 2004 nagrała swoją pierwszą płytę koncertową, "Live:A Forthnight in France", będącą zapisem koncertów w trzech francuskich klubach: La Cigale w Paryżu, L'Arsenal w Metz i La Coursive w La Rochelle. Znajdują się na niej zarówno własne kompozycje artystki jak i covery (m.in. piosenka Norwegian Wood pierwotnie wykonywana przez The Beatles).

Album "Mythologies" został nagrany z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki jazzowej, Grażyny Auguścik. Jest to zbiór piosenek opartych na Metamorfozach Owidiusza.

Od płytowego debiutu, artystka nagrywa dla najsłynniejszej jazzowej wytwórni płytowej - Blue Note

Podczas koncertu w listopadzie zagra Patricia Barber Quartet w składzie: Larry Kohut - bass. Ross Pederson - drums. John Kregor - guitar i Patricia Barber - piano, voc.

15.11.2011
godz.20.00
C.S.Impart ul.Mazowiecka 17

bilety:
150 zł - I miejsca,
120 zł - II miejsca,
90 zł - III miejsca,
70 zł - balkon,
40 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)