Rock Loves Chopin

Newsy
Rock Loves Chopin - widowisko muzyczne, którego premiera zaplanowana została na dzień 21 czerwca 2008 - będzie miało swoją prapremierę już 17 maja 2008 o godz. 18.00 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Synergia rocka i klasyki w wykonaniu znakomitych współczesnych wirtuozów gatunków z pewnością zachwyci Warszawiaków. Koncert Rock Loves Chopin to projekt muzyczny dedykowany twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, realizowany przez polskich mistrzów rocka. Wystąpią: Anna Serafińska, Jan Borysewicz, Janusz Olejniczak, Radek Chwieralski, Wojtek Pilichowski oraz Tim Flavio, Tomasz Mądzielewski i Szczepan Walczak.
Pomysłodawcą wydarzenia jest dyrektor Stołecznej Estrady - Andrzej Matusiak, który od lat łączy swoje fascynacje muzyką klasyczną i współczesnymi brzmieniami realizując między innymi takie koncerty jak Miejska Strefa Kultury. Producentem, kierownikiem muzycznym oraz twórcą aranżancji jest Radek Chwieralski, współpracownik magazynu Gitarzysta, uhonorowany przez amerykańską wytwórnię i wydawnictwo Guitar Nine Records prestiżowym tytułem "Undiscovered" (Nieodkryty Talent Gitarowy). Przedsięwzięcie celuje w nurt nowoczesnych gatunków muzycznych, podtrzymując jednocześnie tradycję upowszechniania kultury narodowej. Buduje tym samym muzyczną nić porozumienia między pokoleniami.
W programie widowiska oraz na płycie z aranżacjami, która ukaże się w czerwcu, znajdzie się 11 utworów. Usłyszeć będzie można opracowania następujących kompozycji:
Polonez A-dur Op. 40 nr 1
Walc Des-dur Op. 64 nr 1 – minutowy
Preludium A-dur Op. 28 nr 7
Fantazje Impromptu Cis-moll Op. 66
Polonez As-dur Op. 53 – heroiczne
Etiuda C-moll Op. 10 nr 12 - rewolucja
Preludium E-moll Op. 28 nr 4
Walc Es-dur Op. 18 nr 1 – grande valse.brillante
Nocturn Es-dur Op. 9 nr 2
Walc Cis-moll Op. 64 nr 2
Scherzo B-moll Op. 31 nr 2
oraz bonus: Ludwig van Beethoven – Sonata Księżycowa.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Organizatorem koncertu jest Stołeczna Estrada.

{IMG:plakat_14052008.jpg}