"Pan Krakers" czyli Arka Noego w punkowych klimatach

Newsy
"Pan Krakers" czyli Arka Noego w punkowych klimatach

21 listopad na półki sklepowe trafi wyjątkowy album - dzieci z Arki Noego pod wodzą Roberta "Litzy" Friedricha nagrały płytę z przeróbkami legendarnych utworów polskiego rocka. Na płycie usłyszymy piosenki Tiltu, Dezertera, Kultu, Armii, Brygady Kryzys, Izraela, Klausa Mitffocha czy Oddziału Zamkniętego.

"Mali muzycy postanowili zmierzyć się z legendami polskiej sceny rockowej i zaśpiewać ich piosenki na swojej nowej płycie. Same wpadły na ten pomysł i podjęły się jego realizacji z wielkim entuzjazmem" - czytamy w zapowiedzi na stronie zespołu.

I nic dziwnego, bo skoro wujek Ślimak, wujek Maleo czy w końcu wujek i tata Robert mogli grać taką muzykę to czemu nie dzieci mogą?

Premiera nowej płyty Arki Noego, którego tytuł to "Pan Krakers" planowana jest na 21 listopada tego roku. Na płycie znajdą się przeróbki takich kapel, jak Dezerter, OZ, Armia, Klaus Mitffoch, Brygada Kryzys, Tilt i inne niespodzianki.

Obecnym skład Arki Noego stanowią głównie muzycy Luxtorpedy - gitarzyści Robert "Litza" Friedrich i Robert "Drężek" Drężmak, basista Krzysztof "Kmieta" Kmiecik, perkusista Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak oraz 12 do 15 dzieci (głównie członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele).

Tracklista płyty "Pan Krakers":

 1. "Runął już ostatni mur" (Tilt)
 2. "Spytaj milicjanta" (Dezerter)
 3. "Lokomotywa z ogłoszenia" (Perfect)
 4. "Gaz na ulicach" (Kult)
 5. "Ty tylko ty" (Brygada Kryzys)
 6. "Psalm 125" (Izrael)
 7. "Niezwyciężony" (Armia)
 8. "Horror" (Oddział Zamknięty)
 9. "Powinność Kurdupelka" (Klaus Mitffoch)
 10. "Wiązanka cz.4" (Klaus Mitffoch)
 11. "Centrala" (Brygada Kryzys)
 12. "Najlepszy na świecie" (Arka Noego)


Jednocześnie przypomnijmy, że w tym roku Arka Noego dała świetnie przyjęty koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock (jako laureat Złotego Bączka sceny folkowej, na której wystąpiła w 2010 roku). Tak ten koncert skomentował Litza:

"To było wspaniałe doświadczenie. Żartowaliśmy z Titusem, że do czego to doszło, skoro frontman Acid Drinkers jest gościem Akademii Sztuk Przepięknych, a Arka Noego koncertuje na dużej scenie Przystanku Woodstock."

Jesteście ciekawi skąd pomysł na płytę z coverami? Mamy dla Was krótki film, w którym Robert "Litza" Friedrich zapowiada nową płytę:

(krn)