Obscure Sphinx supportem My Riot w Stodole

Newsy
Obscure Sphinx supportem My Riot w Stodole

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że supportem warszawskiego koncertu My Riot, odbywającego się w ramach Taste My Riot Tour 2011, będzie rewelacyjnie zapowiadający się post-metalowy zespół Obscure Sphinx. Serdecznie zapraszamy.

Taste My Riot Tour 2011 to doskonała okazja, by zapoznać się z utworami z płyty "sweet_noise" na żywo, jak również przypomnieć sobie kilka kompozycji zespołu Sweet Noise, które Glaca zamierza wykonywać na koncertach. Jej warszawski przystanek (klub Stodoła, 20 listopada) to również gratka dla fanów nietuzinkowego grania spod znaku Obscure Sphinx - zespół ten wystąpi jako support My Riot.

Link do wydarzenia w serwisie Facebook znajdziecie pod TYM adresem.

My Riot to zespół, który narodził się jako kolaboracja online pomiędzy Glaca, leaderem Sweet Noise i producentem breakbeat'owym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na sfinalizowanie płyty w Polsce pod bacznym okiem Adama Toczko. Album zatytułowany po prostu "sweet_noise" ukazał się dokładnie 13 września tego roku.

"My Riot to połączenie nowoczesności, rytmu ulicy, progresji, rocka, punk rocka, soulu, siły słowa i ogromnej pasji... Czas na odrobinę cholernej adrenaliny" - mówi Glaca o swoim nowym zespole.

Skład zespołu My Riot:

  • Glaca (wokale, texty, produkcja)
  • Hacker (beaty, produkcja)
  • Diamond Hill (gitary)
  • Zwierzak (gitary)
  • Szymon (bębny)


Więcej informacji o My Riot:
https://www.facebook.com/myriotband
http://www.myspace.com/myriotband

***

Zespół Obscure Sphinx został założony w Warszawie w 2008 roku. Ich muzyka oscyluje wokół post metalu, a wzbogacona jest elementami takich stylistyk jak doom metal, post-rock czy metal progresywny. W swej twórczości łączą przestrzenne brzmienia i elektroniczne sample z miażdżącą rytmiką 8-strunowej gitary i 6-strunowego basu. Całość zaś dopełniona jest niekonwencjonalnym głosem wokalistki.

W kwietniu 2011 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo zespołu, "Anaesthetic Inhalation Ritual", które szturmem zdobyło dusze fanów ciężkiego grania. Z recenzją krążka w naszym serwisie możecie zapoznać się pod TYM adresem.

Obecny skład zespołu Obscure Sphinx:

  • Zofia "Wielebna" Fraś (wokal, sample)
  • Tomasz "Yony" Jońca (gitara)
  • Michał "blady" Rejman (bas)
  • Mateusz "Werbel" Badacz (perkusja)
  • Aleksander "Olo" Łukomski (gitara)


Więcej informacji o Obscure Sphinx:
https://www.facebook.com/obscuresphinx
http://www.myspace.com/obscuresphinx

Magazyn Gitarzysta wspiera medialnie ten koncert! Zapraszamy!

(krn)