Dwa koncerty The Subways już po weekendzie

Newsy
Dwa koncerty The Subways już po weekendzie

Już w najbliższy wtorek brytyjskie trio The Subways zagra w Polsce pierwszy z dwóch koncertów promujących nowy album.

Zespół wystąpi w Stodole w Warszawie 25 października i dzień później we wrocławskim klubie Alibi.

The Subways był gwiazdą Festiwalu w Jarocinie w 2008 roku - ich niezwykle entuzjastycznie przyjęty koncert przez wielu został uznany za najważniejszy moment Festiwalu. Formacja miała zagrać w Jarocinie także w tym roku, jednak na przeszkodzie stanęło zapalenia gardła lidera.

The Subways
to brytyjskie trio powszechnie uznawane przez branżowe media za nadzieję młodej gitarowej sceny indie. Mają na swoim koncie dwa krążki, wydany w 2005 album "Young For Eternity" oraz płytę "All Or Nothing" z 2008 roku. Oba wydawnictwa spotkały się ze znakomitym przyjęciem angielskiej prasy muzycznej. Dziennikarze podkreślali znakomity wokal lidera Billy'ego Lunna oraz przebojowość melodyjnych kawałków zawartych na obu  płytach.  Do największych przebojów grupy należą takie piosenki jak "Rock & Roll Queen", "Oh Yeah" czy "Girls & Boys".

W tym roku ukaże się trzeci, bardzo wyczekiwany album grupy. W trakcie koncertów spodziewać można się nowych numerów pochodzących z albumu "Money And Celebrity", którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Producentem albumu jest jeden z najwybitniejszych angielskich producentów wszech czasów - Stephen Street. To człowiek odpowiedzialny za brzmienie krążków między innymi legendarnych The Smiths czy formacji Blur.

W roli supportu wystąpi Computers, łączący garażowy rock‘n’roll z hardcorem z lat 80-tych.

25.10.2011, Warszawa, Stodoła
26.10.2011, Wrocław, Alibi

bilety:

55 zł (przedsprzedaż)
65 zł (w dniu koncertu)

do nabycia w Ticketpro, Bilety24.pl, Rocky na Rynku, klub Alibii oraz kolekcjonerskie na PWEvents.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertów.