KlezmaFour we Wrocławiu - konkurs

Newsy
KlezmaFour we Wrocławiu - konkurs

Do wygrania trzy podwójne wejściówki na niedzielny koncert KlezmaFour we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem.

KlezmaFour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swe inspiracje. Podchodzi do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem.

Zespół jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego Internationaal Joods Muziek Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box.

Zespół KlezmaFour powstał w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Ma na swoim koncie występy zarówno w klubach jaki i filharmoniach w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Kanada oraz USA). Niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.

Rzeczą do której od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. "Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi - to nasz cel, do którego dążymy od początku". Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie "idealnego zgrania" w sposób profesjonalny i przemyślany.

9.10.2011
godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7


bilety:
50 zł - I miejsca,
40 zł - II miejsca,
20 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Konkurs:

Mamy do wygrania trzy podwójne wejściówki na koncert. Proste (jak zawsze) pytanie brzmi następująco: Czym, poza muzyką, interesuje się Andrzej Czapliński, odpowiadający w KlezmaFour za skrzypce?

Odpowiedzi przesyłajcie do jutra do 15 na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl

Rozwiązanie konkursu:

Andrzej Czapliński interesuje się między innymi historią II Wojny światowej, snookerem, medycyną, astronomią i militariami.

Podwójne wejściówki otrzymują:

Agata Hamerska
Nina Kulikowska
Hania Lebiecka

Gratulujemy!

foto:strona zespołu