Łykend z Pilichowskim we Wrocławiu

Newsy
Łykend z Pilichowskim we Wrocławiu

Klub muzyczny Łykend zaprasza na mini-festiwal twórczości najlepszego polskiego gitarzysty basowego.

Podczas dwóch wieczorów koncertowych zobaczymy dwie odsłony Pilichowskiego: z jazzmanami - Markiem Radulim i Tomaszem Łosowskim w projekcie PiR2 oraz z zespołem Pilichowski Band z udziałem Leny Romul - wokalistki i saksofonistki, znanej ostatnio z programu Mam Talent.

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich dziesięć (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów. Wojtek jest także uznanym wykładowcom gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box - przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles. W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown. Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski: Pilichowski Band, PiR2, Jan Bo, Rock Loves Chopin, Music Master: Chopin, Cichoński - Pilichowski Quartet.

Lena Romul - śpiew, saxofon. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie saksofonu z wyróżnieniem. Aktualnie studentka saksofonu Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu. Jako siedemnastolatka, w 2007 roku będąc w finale JAZZ JUNIORS 2007 (razem z zespołem S.O.T.B. Quartet) otrzymała wyróżnienie indywidualne jako "Rokująca Nadzieję Instrumentalistka". W 2008 roku na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze została nagrodzona I Nagrodą Indywidualną. Jako Jazz w Dredach w duecie z Patrykiem Kraśniewskim otrzymała III miejsce na Jazz Juniors 2008. Rok później, z własnym zespołem - Lena Romul Quintet - zajęła III miejsce na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal 2009 i I miejsce na Jazz Juniors 2009 (będąc jednocześnie pierwszą kobietą-liderką zwycięskiego zespołu w historii konkursu).

Występuje na stałe w zespołach Lena Romul Quintet, NAIL Quartet (kobiecy zespół nurtu jazz-fusion), Presidents of Soul (w tej formacji Lena jest liderką, wokalistką, i współautorką wszystkich utworów wykonywanych przez zespół). Można ja usłyszeć również na nowej płycie Wojtka Pilichowskiego. Aktualnie zakwalifikowała się do półfinału programu 'Mam Talent". Jednocześnie Lena promuje swój solowy projekt: "Instynktownie", z którym jest w trakcie trasy koncertowej.

PiR2 to trzej muzycy:

Wojtek Pilichowski, Marek Raduli - wszechstronny gitarzysta, kompozytor i aranżer z wieloletnim doświadczeniem na rynku rockowym; obecnie współpracujący z czołówką muzyków jazzowych naszego kraju, autor płyt autorskich i wielu innych projektów muzycznych oraz Tomek Łosowski - wirtuoz-perkusista, współpracujący z prężnym środowiskiem jazzowym Trójmiasta, autor płyty solowej, wykładowca w klasie perkusji na warsztatach muzycznych w całym kraju.

Aktualnie zespół promuje najnowsze wydawnictwo DVD: "PiR2 - koncert w Muzycznej Owczarni"

13.10.2011
godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
Lena Romul & Pilichowski Band

bilety: 25 zł - przedsprzedaż, 30 zł - w dniu koncertu

14.10.2011
godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
PiR2: Pilichowski - Raduli - Łosowski

bilety: 25 zł - przedsprzedaż, 30 zł - w dniu koncertu

karnety 2- dniowe: 40 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl