Remont Fest 2011

Newsy
Remont Fest 2011

Remont Fest 2011 to już trzecia edycja imprezy mającej na celu promowanie i aktywizowanie środowiska rockowego w Polsce. Sukces poprzednich edycji skłonił organizatorów do kontynuowania tego wydarzenia.

W tym roku, przy współorganizacji Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, agencji eventowej "The Venue" - Bobrowiecka i akcji "Barej Organizuje Cały Rock", która stale współpracuje z serwisem Muzzo.pl, ogólnopolską siecią salonów muzycznych Riff, a od tego roku z telewizją Rebel TV, po raz kolejny dajemy szanse młodym, nieznanym szerzej zespołom szanse wzięcia udziału w konkursie, w którym stawką jest: występ i możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed  szeroką i wymagającą publicznością -  walka  o cenne nagrody (sprzęt muzyczny) oraz  medialną promocję i wsparcie patronów festiwalu.

Pomysł przeglądu narodził się w Żywcu podczas Browar Rock Festival - dwudniowej imprezy, która odbiła się szerokim echem w środowisku muzycznym. Festiwal ma charakter przeglądu, co daje możliwość wyłonienia drogą konkursową najlepszych i najciekawszych artystów. W zeszłym roku laureatem przeglądu został zespół Terapia, a dwa lata temu litewski zespół Colour of Boubles. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie profesjonalne jury, w którego skład wchodzą muzycy współpracujący z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej oraz dziennikarze muzyczni.

Oto co zespół powinien zrobić:

- założyć profil w serwisie Muzzo.pl
- wrzucić na niego utwory audio i / lub wideo, zamieścić krótką biografię, skład i foto
- na oficjalnym profilu Remont Fest 2011 w Muzzo.pl (http://barej-organizuje-caly-rock.muzzo.pl) wstawić komentarz, wpisując w nim formułkę: "Zgłaszam się do konkursu REMONT FEST 2011 i oświadczam, że znam i akceptuję jego regulamin".
- Wysłać na adres mailowy mbarej@orange.pl dane zespołu (krótkie bio zespołu, strona www, zdjęcie, miejscowość pochodzenia, imiona i nazwiska członków zespołu wraz z funkcją w zespole), dane osoby kontaktowej (imię i nazwisko, numer telefonu , e-mail)

Zgłoszenia przyjmujemy do północy, 3 października 2011.

Do 10 października jury konkursu wyłoni 7 uczestników II etapu konkursu. Ósmy uczestnik wejdzie do finału na zasadzie  "dzikiej karty" przyznanej przez Organizatora.

Cała 8-mka wystąpi podczas przeglądu, który odbędzie się 23.10.2011r. w legendarnym klubie Remont przy ul. Waryńskiego 12 w Warszawie, w którym grały takie zespoły jak: Kobranocka, Kult, Wilki czy Jacek Kaczmarski.

Skład Jury:

Sławomir Puchała (polski muzyk, perkusista),
Grzegorz Zembrowski ( Radiowa Trójka)
Piotr Radecki (Polska The Times, Naj, Gala),
Tomasz Wojciechowski (Radio Hobby),
Kuba Winiarski (polski muzyk, organizator Browar Rock Festival w Żywcu ,animator kultury muzycznej )

regulamin dostępny na stronie
http://muzzo.pl/grupa/regulamin-remont-fest-2011,10202

Poza konkursem zagrają:

Bipolar Bears - gość specjalny (http://bipolar-bears.muzzo.pl/)
Bliss - gość specjalny (http://blissmusic.muzzo.pl/)
No Smoki - gość specjalny (http://nosmoki.muzzo.pl/)
Love De Vice - gość specjalny (http://lovedevice.muzzo.pl/)
Terapia - zeszłoroczny laureat remont fest 2010. (http://terapia.muzzo.pl/)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Remont Fest.