Rawa Blues - konkursy czas zacząć

Newsy
Rawa Blues - konkursy czas zacząć

Startujemy z naszymi konkursami, w których do wygrania będą bilety na 31 edycję festiwalu Rawa Blues poświęconą jubileuszowi Alligator Records.

To spore wyróżnienie dla tego festiwalu, jubileusz Alligatora jest wielkim wydarzeniem w świecie amerykańskiego bluesa. Na Rawie zagrają największe gwiazdy gatunku związane z Alligatorem - Marcia Ball, C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band, Corey Harris oraz Lil' Ed & The Blues Imperials. Artystów podczas koncertu finałowego będzie przedstawiać Bruce Iglauer, założyciel i prezes tej amerykańskiej wytwórni. Wszystkie gwiazdy Festiwalu przyjeżdżają specjalnie z USA na jedyny występ w Europie w tym czasie.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Rawy Blues.

W ramach naszych konkursów będziemy pytać o artystów z Alligatora, którzy 8 października pojawią się w katowickim Spodku.

Konkursy odbędą się dzisiaj (26.09), w środę (28.09), piątek (30.09), poniedziałek (3.10) oraz wtorek (4.10). Za każdym razem będziemy rozdawać trzy pojedyncze wejściówki na festiwal. Konkursy odbywać się będą na naszej stronie albo wyłącznie Facebooku więc bądźcie czujni.

Dziś - Marcia Ball

Marcia Ball, łączy radosne brzmienia muzyki barrelhouse z R&B w nowoorleańskim stylu z bluesowym kołysaniem z Teksasu. Była dwukrotnie nominowana do Grammy, ośmiokrotnie otrzymała nagrodę Blues Music Awards. Również w tym roku została doceniona m.in. przez czytelników magazynu Living Blues, głównie za nowy album "Roadside Attractions". Marcia Ball to wielka gwiazda współczesnego bluesa, ceniona zarówno za fenomenalną grę na fortepianie, jak i szalenie stylowy śpiew. Artystka zagrała główną rolę w wyreżyserowanym przez Clinta Eastwooda (wielkiego miłośnika bluesa) filmie pod auspicjami Martina Scorsese - "Piano Blues" w 2003 roku.

Pytania:

1. Pod wpływem jakiej artystki Marcia Ball rozpoczęła własną karierę muzyczną?
2. Jak nazywał się pierwszy zespół Marcii Ball?
3. Jaki tytuł nosił fonograficzny debiut Ball dla wytwórni Alligator?

Odpowiedzi przesyłajcie do jutra do końca dnia na maila: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl Tytuł maila: Rawa - Marcia Ball. W treści maila oprócz odpowiedzi podajcie koniecznie swoje imię i nazwisko.