Konkurs Forum Magazynu Gitarzysta na najlepsze solo rozstrzygnięty

Newsy
Konkurs Forum Magazynu Gitarzysta na najlepsze solo rozstrzygnięty

Od 30 sierpnia 2011 roku Użytkownicy Forum Magazynu Gitarzysta mogli nadsyłać swoje autorskie solówki gitarowe do zamieszczonego na forum podkładu, w ramach konkursu "Forumowy Duel".

Wraz z zakończeniem przyjmowania zgłoszeń (12.09.2011) ujawnione zostały wszystkie nadesłane nagrania, a tym samym rozpoczęto głosowanie. Do samego końca nie ujawniano autorów poszczególnych wykonań, aby zachować pełen obiektywizm głosujących. Walka była zacięta, zgłosiło się aż siedemnastu kandydatów. Mimo jednakowego podkładu, każdy z uczestników zinterpretował go odmiennie, co dało całą gamę różnorodnych solówek.

Zwycięzcą okazał się użytkownik o nicku Unguis, czyli Dariusz Smolarek wygrywając tym samym nagrodę główną czyli roczną prenumeratę Magazynu Gitarzysta oraz masę dodatkowych nagród. Tak wypowiadał się on o konkursie:

"Każdy z nas chce się sprawdzić - jako muzyk i gitarzysta. Takie konkursy to wspaniała okazja by to zrobić. Rywalizacja to tylko dodatek. Naprawdę się cieszę, że aż tylu ludzi się zgłosiło! Ludzie chcą grać i to się liczy."

Bez nagród nie obyło się także drugie i trzecie miejsce. Zdobywcą drugiego miejsca okazał się użytkownik Jakub Dyniec ukrywający się pod nickiem mqu zapewniając sobie półroczna prenumeratę. Oto jego odczucia na temat konkursu:

"Dało mi to porządnego kopa, aby wziąć się lepiej za ćwiczenie. Brawa dla organizatorów, zwycięzcy i Magazynu Gitarzysta za tak świetne nagrody. I brawa oczywiście dla pozostałych uczestników za odwagę, sprawdzenie się i rywalizację"

Miejsce trzecie, czyli kwartalna prenumerata Magazynu Gitarzysta zajął forumowicz Mateusz Płuska, na forum znany jako Mateo.94. Również on podzielił się swoimi spostrzeżeniami:

"Fajna sprawa, takie oddawanie własnych solówek pod opinie słuchaczy i oczekiwanie na werdykt. Cieszyłbym się gdyby coś takiego częściej organizowane było na forum nawet dla samej zabawy, także brawa i podziękowania dla pomysłodawców i organizatorów!"

Oprócz prenumerat, zwycięzcy otrzymują następujące nagrody:

3x komplet kostek Ernie Ball Heavy
3x komplet pocztówek edukacyjnych z gitarzystami
3x komplet aktualnych pism wydawanych przez AVT: T3, Estrada i Studio,
Gitarzysta
3x CD niespodzianka

Podkład do konkursu został nagrany z pomocą forumowicza Yey.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.